Tytuł LIDERA MAŁOPOLSKI dla Kuter Port Boguta sp.j.

Informacje 02 listopada 2022

24 października br. odbyło się uroczyste zakończenie Konkursu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski LIDER MAŁOPOLSKI Najlepsze Przedsięwzięcie Roku w Małopolsce.

Na zaproszenie Kazimierza Barczyka, przewodniczącego SGiPM oraz prof. Jerzego Lisa, Rektora AGH do prestiżowej Auli Akademii Górniczo-Hutniczej przybyli przedstawiciele ponad 30 wyróżnionych instytucji, firm i przedsięwzięć. Podczas tegorocznej Gali Laureatów Lider Małopolski  oprócz bieżących Laureatów Tytułów Lider Małopolski 2021 uhonorowali zwycięzców z dwóch poprzednich lat ( sytuacja ta była spowodowana trwającą w ubiegłych latach pandemią COVID-19)

Kapituła Konkursu „Najlepsze Przedsięwzięcia Roku w Małopolsce – LIDER MAŁOPOLSKI”,w skład której wchodzi 27 samorządowców – członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, od ponad 20 lat, co roku wyróżnia „Lokomotywy Rozwoju Małopolski” - najważniejsze przedsięwzięcia o wymiarze społecznym ważne dla sfery duchowej, tożsamości, edukacji, jakości życia mieszkańców, inwestycje infrastrukturalne, firmy dynamicznie inwestujące na terenie Małopolski, z nowymi technologiami, stwarzające nowe miejsca pracy. Rokrocznie Kapituła przyznaje 10 równorzędnych Tytułów oraz jeden TYTUŁ SPECJALNY.  

Wśród laureatów Lider Małopolski 2021 znalazła się firma z siedzibą na terenie Gminy Gdów - Kuter Port Boguta sp.j. – kompleks rekreacyjny z największą w Małopolsce plażą. Nagrodę dla firmy Kuter Port z rąk przewodniczącego kapituły konkursu oraz przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski – Kazimierza Barczyka odebrał obecny na Gali Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

Serdecznie gratulujemy!!!

  • Kuter Port – największa plaża w Małopolsce w Marszowicach
  • Kompleks wypoczynkowy Kuter Port Nieznanowice w okolicach Gdowa jest zaprojektowany i rozbudowywany w klimacie nadmorskiego ośrodka. To pierwsze strzeżone kąpielisko w gminie Gdów i trzecie w powiecie wielickim. Jednocześnie będzie mogło wypoczywać tam ok. 3000 osób.
  • Na ogrodzonym obszarze o powierzchni ponad 30 ha znajduje się m.in. piaszczysta plaża, kąpielisko, restauracja w kształcie i wyposażeniem kutra wraz z salą bankietową, przestrzeń wypoczynkowo rekreacyjna, kemping , kompleks całorocznych domków, łowisko dla wędkarzy. Tuż przy plaży znajduje się bezpłatny parking na kilkaset pojazdów, a przy kasach stanowiska postojowe na rowery. Obiekt jest oddalony zaledwie 40 km od centrum Krakowa.
  • Na terenie największej w Małopolsce piaszczysto-trawiastej plaży z dużym terenem rekreacyjnym znajduje się kąpielisko podzielone na trzy strefy głębokości (brodzik dla dzieci – 0,4 m; strefa dla nieumiejących pływać – 1,2 m; strefa dla umiejących pływać – 1,8 m). Nad bezpieczeństwem gości czuwają ratownicy.

Pełna lista i opis wszystkich wyróżnionych przedsięwzięć znajduje się na stronie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.

 Najnowsze artykuły

Informacje 22 lipca 2024

KOMUNIKAT

InformacjeInwestycje i infrastruktura 19 lipca 2024

Trwa termomodernizacja budynku Centrum Kultury w Gdowie