Ubyło nas! Gmina Gdów w 2021 w liczbach!

Informacje 17 stycznia 2022

Tak mało optymistycznych danych demograficznych w Gminie Gdów nie było od dawna. W 2021 roku, po raz pierwszy od wielu lat zanotowaliśmy spadek liczby mieszkańców. Wprawdzie niewielki, jednak coroczna, stała tendencja wzrostowa zachwiała się.

  1. Jak wyglądała migracja? Ile osób zmarło? Ile się urodziło? Co roku w styczniu z zadowoleniem informowaliśmy Was, że przybywa mieszkańców gminy Gdów. Zwykle był to wzrost na poziomie około 100 - 150 osób w stosunku do poprzedniego roku. Podsumowując statystyki za 2021 rok nie mamy jednak tak optymistycznych danych. W ostatni dzień starego roku mieliśmy 18 045 mieszkańców, co oznacza zmniejszenie liczby mieszkańców o 12 osób w stosunku do 2020 roku. W ubiegłym roku liczba urodzeń wyniosła 210, natomiast odnotowaliśmy 212 zgonów.
  2. Jakie imiona w Gminie Gdów rodzice najczęściej nadawali swoim pociechom? Na pierwszym miejscu pośród imion dla dziewczynek jest Zofia i Oliwia. Bardzo dużą popularnością cieszyły się też takie imiona jak Amelia i Milena. Wśród imion męskich prym wiedzie Mikołaj i Jan. Do najpopularniejszych imion należą także Marcel i Antoni.


Najnowsze artykuły

mGmina Gdów

Gmina Gdów w twoim smarfonie! Pobierz i bądź na bieżąco.

Pobierz w App Store Google Play