Umowa zawarta. Powstanie 100 przydomowych oczyszczalni ścieków

InformacjeInwestycje i infrastruktura 19 stycznia 2022

Wójt Gminy Gdów podpisał umowę z wykonawcą, który wybuduje przydomowe oczyszczalnie ścieków w miejscowościach położonych w północnej części gminy - w Szczytnikach, Świątnikach Dolnych, Wiatowicach, Cichawie, Czyżowie oraz Zborczycach. Projekt przewiduje powstanie oczyszczalni przy 100 gospodarstwach domowych (obecnie 100 gospodarstw znajduje się na liście podstawowej, a na liście rezerwowej są kolejne 62 miejsca).

Zakres zadania obejmuje: wykonanie dokumentacji projektowej (w tym pozyskanie map) wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i z uzyskaniem pozwoleń na wykonanie robót poprzez złożenie zgłoszeń wraz z wymaganymi załącznikami do Starosty Wielickiego;  budowę przydomowych oczyszczalni ścieków z przyłączeniami kanalizacji sanitarnej z budynku, odprowadzeniem ścieków oczyszczonych, zasilaniem elektrycznym, rozruchem technicznym i technologicznym oraz wykonanie dokumentacji powykonawczej.

  • Nazwa zadania: "Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Gdów".
  • Maksymalny termin realizacji zadania: pierwsza połowa 2023 roku.
  • Wartość inwestycji: 2 157 973,50zł.
  • Wartość pozyskanego dofinansowania to 1 066 836,00zł. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
  • Beneficjent: Gmina Gdów.
  • Wykonawca: Michał Gojżewski Ekodren – Naturalne Systemy Oczyszczania 03-642 Warszawa ul. Penelopy 17


Najnowsze artykuły

mGmina Gdów

Gmina Gdów w twoim smarfonie! Pobierz i bądź na bieżąco.

Pobierz w App Store Google Play