Wycieczka edukacyjna

InformacjeOświata 09 maja 2022

Referat Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Gdów oraz Zakład Gospodarki Komunalnej w Gdowie Sp. z o.o. zorganizował w ostatnich dniach wycieczkę edukacyjną dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niegowici (klasa I i III) mającą na celu między innymi kontynuację akcji „Nie lej wody… niepotrzebnie”.

Uczniowie  mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca urządzeń w Stacji Uzdatniania Wody w Cichawie i Gdowie, w jaki sposób woda przepływa do domów mieszkańców gminy Gdów oraz w jaki sposób się ją magazynuje i jakie są sposoby na jej oszczędzanie. W ramach akcji oszczędzania wody został  ogłoszony konkurs na prace plastyczne, który potrwa do 31 maja 2022 roku.

Dzieci zapoznały się również z pracą urządzeń na oczyszczalni ścieków w Gdowie, poznały proces oczyszczania ścieków i odwiedziły Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gdowie, gdzie dowiedziały się jak prawidłowo segregować odpady i które z nich można wyrzucać bezpośrednio do koszy w swoich domach, a jakie  powinno się przywozić na PSZOK i umieszczać w specjalnie oznaczonych pojemnikach (np. baterie, świetlówki, leki, itp.). Następnie został przeprowadzony konkurs wiedzy o segregowaniu odpadów, a na osoby udzielające poprawnych odpowiedzi czekały drobne nagrody.

Wizyta na PSZOK-u zakończyła się wspólnym zdjęciem na wadze,na której na co dzień ważą się samochody zbierające odpady komunalne z terenu Gminy Gdów.

Dodatkową atrakcją było wspólne pieczenie kiełbasek na gdowskim Zarabiu.Najnowsze artykuły

InformacjeOświata 30 czerwca 2022

Przedszkolaki ze Szczytnik pomagają innym

InformacjeOświata 29 czerwca 2022

Podsumowanie akcji "Bezpieczne wakacje"

mGmina Gdów

Gmina Gdów w twoim smarfonie! Pobierz i bądź na bieżąco.

Pobierz w App Store Google Play