"Bezpieczne wakacje w Gdowie oraz Zlot Motocyklowy

23 czerwca zapraszamy na Piknik "Bezpieczne wakacje" w Gdowie oraz Zlot Motocyklowy dla służb mundurowych „Jednośladem bezpiecznie do celu”

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców 23 czerwca 2024 r. w godzinach 14:00 – 19:00 na Zarabie w Gdowie. Podobnie jak przed rokiem, błonia na Zarabiu  wypełnią motocykle służb mundurowych, wśród nich Jury wybierze ten najładniejszy, a jego właściciel otrzyma Puchar Wójta Gminy Gdów. Dla każdego z uczestników przewidziano upominki w postaci kominów IPA i naklejek.

Będzie też okazja, by zobaczyć z bliska samochody rajdowe oraz zabytkowe. Swe umiejętności zaprezentuje 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej, odbędzie się również prezentacja sprzętu antyterrorystycznego.

O godzinie 14:30 przed gdowską publicznością po raz pierwszy zaprezentuje się Marcin Głowacki „Polish Ninja” – trzykrotny mistrz świata w stuntridingu czyli jeździe akrobatycznej na motocyklu sportowym. Takich 15-minutowych widowiskowych pokazów będzie łącznie aż trzy: o godzinie 14:30, 16-tej oraz 17:30. Pomiędzy występami mistrz świata zaprasza chętnych do rozmów i wspólnych fotografii.

O tym, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa dzieci i dorosłych w czasie, gdy poruszają się po drodze czy wypoczywają nad wodą w czasie wakacji zostanie opowiedziane o godzinie 15-tej przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

Gminna Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Gdowie przeprowadzi testy na kartę rowerową oraz zaprosi do malowania znaków. Najodważniejsi będą mogli spróbować swoich sił na otwartym treningu karate, o godz. 16:30 zaprezentuje się grupa tańca nowoczesnego trenująca na co dzień SDance Studnio w Centrum Kultury. Do swojego stoiska zaproszą Warsztaty Terapi Zajęciowej w Podolanach 

Bogaty w atrakcje dzień zakończą warsztaty wicia wianków oraz piana party dla dzieci. 

  • Organizatorzy wydarzenia: Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, IPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji - sekcja Polska) oraz Polska Sekcja IPA - Region Kalwaria Zebrzydowska.
  • Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce – mł. insp. Mirosław Strach oraz Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.
  • Partnerami wydarzenia są: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Gminna Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Gdowie, Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce, 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej, Grupa Motocyklowa Powiśle Dąbrowa Tarnowska, Automobilklub Galicyjski, Kolekcja – Broń i Akcesoria 061, Kopalnia Soli Wieliczka Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Ochotnicza Straż Pożarna w Gdowie, Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice Sekcja Gdów,  Baca K1 – Thaiboxing & Kickboxing, SDance Studio , X-TREM Park Wieliczka Grabówki, One Shot, Formatki - Płyty meblowe, cięcie i okleinowanie.

Serdecznie zapraszamy na Zarabie w Gdowie!

`Bezpieczne wakacje w Gdowie oraz Zlot Motocyklowy