Zachęcamy do szczepień przeciwko COVID-19 - konkurs na "najbardziej odporne sołectwo"

Informacje 26 lipca 2021

W najbliższy weekend na gdowskim Zarabiu powstanie Mobilny Punkt Szczepień. By dodatkowo zachęcić mieszkańców poszczególnych miejscowości do szczepień przygotowaliśmy konkurs na „najbardziej odporne sołectwo”. Ponadto, prezentujemy Wam pierwsze gadżety promocyjne, jakie mamy dla uczestników szczepień. Warto dodać, że do udziału w szczepieniach zapraszamy zarówno naszych mieszkańców, jak i gości spoza gminy.

Do udziału w szczepieniach zapraszamy zarówno dorosłych i seniorów, jak i młodzież powyżej 12 roku życia. W Mobilnym Punkcie Szczepień będzie możliwość zaszczepienia się trzema rodzajami szczepionek: Johnson&Johnson, Pfizer/BioNTech, Astra Zeneca.

Okres wakacji to czas, kiedy epidemia koronawirusa wyhamowała, jednak nie może to uśpić naszej czujności. Eksperci alarmują, że jesienią ponownie może nastąpić gwałtowny wzrost zakażeń – mówi Wójt Zbigniew Wojas. O tym, że wirus jest śmiertelnym zagrożeniem przekonałem się sam, dlatego wszystkich przestrzegam przed lekceważeniem zagrożenia. Nie życzę nikomu, aby doświadczył tego, co ja przeżyłem – dodaje gospodarz Gminy Gdów.

Najskuteczniejszym sposobem pokonania niewidzialnego wroga i wygaszenia epidemii są szczepienia ochronne. W naszej gminy funkcjonują trzy Punkty Szczepień. Ze statystyk wynika, że na chwilę obecną tylko około 40% mieszkańców jest w pełni zaszczepionych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i zachęcając niezdecydowanych do szczepień pragniemy poinformować, że 31 lipca br. w godz. 14:00 do 20:00 i 1 sierpnia od 9:00 do 22:00 Gmina Gdów wspólnie z wykwalifikowaną kadrą lekarzy i pielęgniarek z Centrum Medycyny Rodzinnej przygotuje dodatkowy, Mobilny Punkt Szczepień na gdowskim Zarabiu. Wówczas będzie możliwość zaszczepienia się trzema rodzajami szczepionek przeciw Covid-19: Johnson&Johnson, Pfizer/BioNTech, Astra Zeneca. Wszelkie informacje na temat szczepień można uzyskać w Centrum Medycyny Rodzinnej pod numerem 575 000 194.

Zapraszam wszystkich, którzy jeszcze nie zaszczepili się, w tym młodzież od 12 roku życia do skorzystania z przygotowanej oferty (niepełnoletnim przypominam o obecności rodzica lub prawnego opiekuna w Punkcie Szczepień) – mówi wójt Zbigniew Wojas. Proszę Was! Przekonajcie niezdecydowanych do podjęcia decyzji o zaszczepieniu się przeciw Covid-19. Jeszcze raz do Was apeluję, ponieważ sam przekonałem się, jak niebezpieczny, wręcz śmiercionośny może być wirus – dodaje wójt.

By dodatkowo zachęcić mieszkańców do szczepień postanowiliśmy zorganizować konkurs na „najbardziej odporne sołectwo”, w którym przyznamy nagrody dla tych społeczności lokalnych, które w dniach 31 lipca – 1 sierpnia br. uzyskają najwyższy poziom wyszczepienia w Mobilnym Punkcie Szczepień na gdowskim Zarabiu (Regulamin Konkursu do pobrania z Biuletynu Informacji Publicznej). Ponadto, dla osób, które zaszczepią się w Mobilnym Punkcie Szczepień mamy przygotowane drobne upominki.

Zapraszamy do szczepień przeciwko COVID-19. Do zobaczenia w Mobilnym Punkcie Szczepień na gdowskim Zarabiu. Akcja odbywa się przy wsparciu:
- Narodowego Programu Szczepień
- Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
- Ministerstwa Zdrowia
- Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych
- Wojewody MałopolskiegoNajnowsze artykuły

InformacjeInwestycje i infrastrukturaSport 22 lipca 2024

794 000 zł dofinansowania na modernizację boisk "ORLIK" w Gdowie i Niegowici

Informacje 22 lipca 2024

KOMUNIKAT