Żłobek oficjalnie otwarty!

InformacjeOświataInwestycje i infrastruktura 24 stycznia 2022

Nowo wybudowany żłobek w Gdowie funkcjonuje już od kilku tygodni, a dziś odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi. Jest to pierwsza tego typu samorządowa placówka dla dzieci w Gminie Gdów, pod opieką której jest obecnie 50 maluchów.

Dziś przed południem, z udziałem wąskiego grona zaproszonych gości, odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi i poświęcenie nowej placówki. Zarówno Wójt Zbigniew Wojas, jak i zaproszone osoby (wśród których byli m.in. Poseł na Sejm RP Władysław Kosiniak – Kamysz, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Jacek Kowalczyk, projektanci i wykonawcy obiektu, inspektor nadzoru, radni, przedstawiciele władz i służb…) dziękowali wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia zwracając uwagę na profesjonalizm budowniczych, dzięki czemu tempo realizacji inwestycji było niezwykle dynamiczne.

Przypomnijmy. Wykonawca budowy żłobka został wybrany wiosną ubiegłego roku i od razu przystąpił do prac. Dzięki temu, w ciągu zaledwie kilku miesiącu, powstał nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku. Na parterze budynku znajdują się pomieszczenia żłobka (sale zabaw, kuchnia, pralnia, gabinet pielęgniarki, szatnia, pomieszczenia biurowe, gospodarcze….), a na piętrze trwają prace wykończeniowe pomieszczeń, które w najbliższych miesiącach zostaną wykorzystane przez Przedszkole Samorządowe w Gdowie.

Realizacja inwestycji nie byłaby możliwa bez funduszy pozyskanych z zewnątrz m.in. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz w ramach programu „Maluch+”. Ponadto, od 1 stycznia 2022r. Gmina Gdów – Gdowskie Centrum Obsługi Oświaty w partnerstwie z Fundacją Ośrodek Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Niesamodzielnych realizuje projekt pod nazwą "Dzieciaki Żłobiaki - nowy żłobek w Gminie Gdów", który  dofinansowany został z Funduszy Europejskich (wartość dofinansowania to 1 703 055,24zł.)Najnowsze artykuły

mGmina Gdów

Gmina Gdów w twoim smarfonie! Pobierz i bądź na bieżąco.

Pobierz w App Store Google Play