Co dalej z ZORZĄ? Zbieramy podpisy poparcia

InformacjeKulturaOświataInwestycje i infrastruktura 06 października 2021

Pierwsza zbiórka podpisów w sprawie wyrażenia poparcia dla „ożywienia” Domu Katolickiego ZORZA za nami. W ostatnią sobotę, w ciągu zaledwie trzech godzin akcji społecznej, swoje poparcie wyraziło ponad 300 osób. Kolejna akcja zbierania podpisów już w najbliższa sobotę od godz. 8:00 do 11:00 na Rynku w Gdowie.

Przypominamy. Wójt Gminy Gdów zwrócił się do Proboszcza Parafii pw. Narodzenia NMP z propozycją przekazania obiektu na rzecz Gminy Gdów celem zagospodarowania tego miejsca. W związku z licznymi głosami mieszkańców i organizacji społecznych zwróciłem się do Parafii o podjęcie rozmów w sprawie budynku Domu Katolickiego „Zorza” – mówi Wójt Zbigniew Wojas. Aby, dodatkowo pokazać jak wielu osobom zależy na przywróceniu świetności temu miejscu zachęcam wszystkich do złożenia podpisu poparcia w tej sprawie. W zbiórkę podpisów zaangażują się seniorzy z Gdowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, za co im serdecznie dziękuję – dodaje.

Druga akcja zbierania podpisów poparcia będzie prowadzona na Rynku w Gdowie w najbliższą sobotę od godz. 8:00 do 11:00. Wszystkich, którym zależy na odrestaurowaniu tego pięknego i ważnego obiektu zachęcamy do udziału. Mamy nadzieję, że już niebawem uda się odnowić to miejsce i w pełni wykorzystać jego potencjał, by ponownie pełniło funkcje społeczno-oświatowo-kulturalne służąc zarówno parafianom, jak i całej społeczności Gminy Gdów.

Co dalej z Domem Katolickim ZORZA? Zbieramy podpisy poparciaNajnowsze artykuły