Gminne Linie Komunikacyjne – rozkłady jazdy, cennik biletów, regulamin przewozu osób…

InformacjeInwestycje i infrastruktura 05 stycznia 2022

Gminne Linie Komunikacyjne są to linie lokalnego transportu zbiorowego, których organizatorem jest Gmina Gdów. Powodem, dla którego Gmina Gdów jako jednostka samorządowa podjęła się organizacji wspomnianych linii była potrzeba zapewnienia komunikacji dla mieszkańców, szczególnie w miejscowościach, w których komunikacja zbiorowa była utrudniona z powodu wycofujących się przewoźników prywatnych.

Po dokonaniu szeregu analiz, przeprowadzeniu pilotażu i w oparciu o zgłaszane potrzeby, postanowiono o uruchomieniu Gminnych Linii Komunikacyjnych. W tym celu zwróciliśmy się z wnioskiem o dofinansowanie do Wojewody Małopolskiego o dopłatę z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Po pozytywnym zweryfikowaniu wniosku i podpisaniu umowy o dopłaty, zadanie przeszło w fazę realizacji. Z dniem 3 stycznia br. uruchomione zostały Gminne Linie Komunikacyjne na trasach: G1: Książnice – Cichawa – Krakuszowice – Niegowić – Wiatowice – Surówki – Zborówek – Szczygłów - Trąbki;  G2: Gdów – Krakuszowice – Cichawa – Niegowić – Liplas - Gdów oraz  G3: Gdów – Klęczana – Jaroszówka – Wieniec – Nieznanowice - Gdów.

Nadal opracowywane są inne możliwości dotyczące uruchomienia kolejnych tras w ramach Gminnych Linii Komunikacyjnych. O postępach będziemy na bieżąco informować na stronie internetowej.
Zachęcamy mieszkańców do korzystania z komunikacji zbiorowej na terenie Gminy Gdów. Życzymy udanych podróży.

Od dnia 10 stycznia 2022 r. nastąpi aktualizacja rozkładów jazdy uwzględniająca liczbę kursów i godziny odjazdów. Zmienione zostaną także zasady korzystania z komunikacji. Wprowadzona zostanie odpłatność za korzystanie z komunikacji w postaci biletów normalnych i ulgowych. Ceny biletów wraz z opłatami dodatkowymi zostały opracowane na podstawie ustalonych przez Radę Gminy przepisów. Poniżej w postaci graficznej przedstawiamy aktualne rozkłady oraz cenniki biletów, opłaty dodatkowe, a także wyciąg z regulaminu przewozu osób w Gminnych Liniach Komunikacyjnych.

  1. G1: Książnice – Cichawa – Krakuszowice – Niegowić – Wiatowice – Surówki – Zborówek – Szczygłów – Trąbki rozkład jazdy rozkład jazdy (do druku) cennik
  2. G2: Gdów – Krakuszowice – Cichawa – Niegowić – Liplas – Gdów rozkład jazdy rozkład jazdy (do druku) cennik
  3. G3: Gdów – Klęczana – Jaroszówka – Wieniec – Nieznanowice – Gdów rozkład jazdy rozkład jazdy (do druku) cennik

Cennik opłat dodatkowych

Regulamin przewozu osób

Ponadto przypominamy, że od Nowego Roku funkcjonuje nowa linia w ramach Autobusowych Linii Dowozowych (na trasie Wieliczka - Dobranowice – Hucisko – Kunice – Fałkowice – Gdów – Podolany - Zagórzany – Łapanów). Szczegóły T U T A JNajnowsze artykuły

mGmina Gdów

Gmina Gdów w twoim smarfonie! Pobierz i bądź na bieżąco.

Pobierz w App Store Google Play