Budowa tężni solankowej- umowa podpisana

InformacjeInwestycje i infrastruktura 18 czerwca 2024

Dziś w Urzędzie Gminy Gdów, Wójt Zbigniew Wojas podpisał umowę z wykonawcą na realizację zadania pn. „Budowa tężni solankowej na terenie Gminy Gdów- obiekt małej architektury”. Zadanie obejmie m.in.: budowę tężni solankowej o konstrukcji drewnianej- świerkowej z pergolą, budowę chodnika, montaż ławek, koszy, tablicy informacyjnej oraz stojaka na rowery. Inwestycja powstanie na gdowskim Zarabiu.

Wykonawcą zadani jest firma wyłoniona w przetargu PPHU AQUARIUS MAREK ŚRODA, Międzyrzecze Dolne 195, 43-392 Międzyrzecze Górne. Wartość zadania to 328 746, 53 zł, w tym dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego, w ramach zadania „Małopolskie tężnie solankowe w 2024 roku”,  w wysokości 173 204,00 zł. Czas realizacji to 3 miesiące od podpisania umowy.

Obiekt będzie dopełnieniem oferty Stref Rekreacji w Gdowie, w której osoby korzystające będą mogły spędzić czas w strefie wypoczynku, przeznaczonej w głównej mierze dla osób starszych, osób z niepełnosprawnością i rodzin, poprawiając dodatkowo funkcjonowanie dróg oddechowych i układu nerwowego.Najnowsze artykuły