Czas kolędowania...

InformacjeKultura 25 stycznia 2023

Przez kolejne styczniowe weekendy odbywają się w naszej gminie spotkania kolędnicze, koncerty kolęd i prezentacje widowisk jasełkowych. W  ostatni weekend mieszkańcy mogli wziąć udział w tradycyjnym kolędowaniu zorganizowanym przez Centrum Kultury w Gdowie, w remizie OSP Szczytnikach oraz w kościele parafialnym w Gdowie, gdzie koncertował zespół muzyczny Argento oraz chóry i orkiestry zaproszone przez Szkołę Muzyczna I st. w Gdowie.

W piątek 20 stycznia kolędowanie odbyło się w Centrum Kultury w Gdowie, z udziałem  Koła Gospodyń Wiejskich z Pierzchowa oraz Grupy Kolędniczej  z Czyżowa. W Centrum Kultury zabrzmiały przepiękne kolędy, pastorałki oraz świąteczne piosenki.

W sobotnie popołudnie, 21 stycznia na wspólne kolędowanie mieszkańców Szczytnik i okolicznych miejscowości zaprosiło OSP Szczytniki wraz z grupą MDP. Strażacy w taki sposób chcieli podziękować mieszkańcom za otwartość i okazane wsparcie podczas kolędy strażackiej oraz uczcić Dzień Babci i Dziadka. 

W sobotni wieczór, w Sanktuarium Narodzenia NMP w Gdowie miał miejsce Wieczór Kolęd, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Gdowie. Podczas koncertu zaprezentowały się zespoły z Wieliczki i Gdowa: uczniowie klasy 1 B Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Gdowie pod kier. Katarzyny Ciężarek, chór Tutte le Corde pod dyr. Elżbiety Gawryszewskiej, połączone chóry Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce (przyg. Piotr Kiełbiński) i Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie (przyg. Elżbieta Gawryszewka) oraz Międzyszkolna Orkiestra Symfoniczna pod dyr. Adama Czyżowskiego, którą tworzą uczniowie wielickiej i gdowskiej szkoły muzycznej, a która pracuje pod kier. Jarosława Murzyna (Wieliczka) i Aleksandry Szota-Prószyńskiej (Gdów).

Z kolei w  niedzielny wieczór, 22 stycznia na Koncert Kolęd do gdowskiego Sanktuarium zaprosił  Chór i Orkiestra Pro Gdovia pod dyrekcją Małgorzata Bednarczyk  z udziałem solistów Zuzanny Kuliszewskiej  i Adama Dobeka.

Gratulujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom pięknego zwyczaju podtrzymywania tradycji kolędniczych, a już w kolejną niedzielę tj. 29 stycznia  o godzinie 15:00 na wspólne kolędowanie w Świetlicy Wiejskiej  zaprasza Koło Gospodyń Wiejskich w Krakuszowicach.Najnowsze artykuły

InformacjeInwestycje i infrastrukturaSport 22 lipca 2024

794 000 zł dofinansowania na modernizację boisk "ORLIK" w Gdowie i Niegowici

Informacje 22 lipca 2024

KOMUNIKAT