Gdowski Orszak Trzech Króli

InformacjeKultura 08 stycznia 2024

Kapryśna pogoda nie przeszkodziła Mieszkańcom w udziale w siódmym Gdowskim Orszaku Trzech Króli.

Wierni z parafii z Gdowa, Jaroszówki i Niegowici przeszli w sobotę 6 stycznia  ulicami Gdowa, śpiewając piękne kolędy i pastorałki. Na czele trzech barwnych orszaków szli królowie Kacper, Melchior i Baltazar wraz z darowymi. Wszyscy pokłonili się Nowonarodzonemu Jezusowi i Świętej Rodzinie w stajence usytuowanej na parkingu w okolicy Sanktuarium w Gdowie. Nie zabrakło gdowskiej karczmy, pastuszków i aniołków w widowisku „W Jasełkach leży”, a  nagrody za najładniejsze stroje trafiły do laureatów konkursu.

Wspólnej modlitwie przewodniczyli księża proboszczowie Bogusław Seweryn z Gdowa, Janusz Łomzik z niegowickiej parafii oraz Krzysztof Kóska z parafii w Jaroszówce. Wszystkim uczestnikom Orszaku, osobom wcielającym się w rolę w Jasełkach oraz paniom z KGW Zagórzan i Zręczyc za pyszne słodkości i herbatę oraz druhom z OSP Gdów za zabezpieczenie trasy  podziękowali proboszcz gdowskiej Parafii ks. Bogusław Seweryn oraz Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

Do wspólnego kolędowania zaprosili organizatorzy Orszaku:  Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, Parafia Narodzenia NMP w Gdowie, Parafia Wniebowzięcia NMP w Niegowici oraz Parafia Matki Boskiej Fatimskiej w Jaroszówce.

Fot. i relacja Centrum Kultury w Gdowie.Najnowsze artykuły