Hej kolęda, kolęda...

InformacjeKultura 16 stycznia 2023

Za nami piękny, kolędowy weekend. Zgodnie z tradycją, z początkiem roku w wielu placówkach oświatowych i sołectwach spotykamy się na wspólnym kolędowaniu. Ubiegły weekend obfitował w naszej gminie w Koncerty i Jasełka, w których  bardzo licznie wzięli udział nasi mieszkańcy.

W sobotę, 14 stycznia przy wypełnionej po brzegi auli Szkoły Podstawowej w Gdowie uczniowie przedstawili piękne Widowisko Jasełkowe. Aktorskie zdolności, piękne stroje i trud dzieci i opiekunów został nagrodzony gromkimi brawami przez zachwyconą publiczność. Podziękowania dla uczniów oraz nauczycieli zangażowanych w przygotowanie widowiska - pani Leokadii Kalety, Teresy Wojas, siostry Beaty Sroki, ks. Piotra Studnickiego oraz pani Anny Słotwińskiej odpowiedzialnej za dekorację i oprawę plastyczną- złożył także Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

Z kolei mieszkańcy Winiar odpowiedzieli na zaproszenie druhów strażaków i spotkali się w sobotnie popołudnie na wspólnym kolędowaniu w Remizie OSP w Winiarach. Nie zbrakło słodkiego poczęstunku, który zapewnili mieszkańcom druhowie strażacy.

W niedzielne popołudnie 15 stycznia, zgromadzoną licznie publiczność uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Zręczcach powitali przygotowanym z rozmachem Widowiskiem Jasełkowym. Trwający blisko półtorej godziny spektakl, z gościnnym udziałem Kapeli Gdowskiej, w pięknej scenografii, kostiumach i aranżacji muzycznej, zasłużył na owację braw, których nie szczędzili rodzice i goście. Głównymi organizatorami przedsięwzięcia byli pani Hanna Dziewońska oraz ks. Proboszcz Bogusław Seweryn, (który zapewnił również nagłośnienie i  oświetlenie) przy pomocy wszystkich pracowników szkoły. Za zaangażowanie i organizację wydarzenia słowa podziękowania skierował do uczniów i nauczycieli obecny na spektaklu Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

Także w Książnicach, w sali widowiskowej przy Szkole Podstawowej, mieszkańcy obejrzeli Widowisko Jasełkowe (przygotowane pod opieką pani Anny Szostak), nie zabrakło też kolęd śpiewanych zarówno przez uczniów Szkoły Podstawowej (przygotowanie pani Beata Paluch), Dziewczęcą Służbę Maryjną, jak i samych mieszkańców. W organizację zaangażowane było również Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka  oraz Stowarzyszenie Książnice nad Rabą.

Z kolei do Świetlicy w Czyżowie zaprosiło mieszkańców Koło Gospodyń Wiejskich. Wspólne kolędowanie, z pięknymi strojami i ludowym akcentem połączyło i seniorów, i najmłodszych mieszkańców. Na uczestników kolędowania czekał również słodki poczęstunek, o który zadbali organizatorzy spotkania.

 Najnowsze artykuły