Zmarł śp. Janusz Gajec

InformacjeKultura 10 stycznia 2023

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Janusza Gajca- multiinstrumentalisty i wokalisty, jednego z niewielu polskich artystów grających na fletni Pana.

Śp. Janusz Gajec wielokrotnie koncertował w naszej Gminie, współpracując z Centrum Kultury w Gdowie, gdowskim Uniwersytetem III Wieku, uświetniając swoją muzyką spotkania, wernisaże i zasiadając w jury konkursów muzycznych. Po raz ostatni mieliśmy okazję spotkać się podczas Uroczystego Koncertu kończącego  obchody 750-lecia lokacji Gdowa. Zawsze życzliwy naszej gminie, której był mieszkańcem od lat 90-tych, chętnie uczestniczył w lokalnych uroczystościach, a będąc członkiem grupy artystycznej Gdów-Art aktywnie uczestniczył w życiu kulturalnym gminy.

W roku 2015 został uhonorowany medalem okolicznościowym wybitym z okazji 742. rocznicy lokacji Gdowa i nadania herbu Gminie Gdów za niezwykle bogaty dorobek artystyczny oraz promowanie gminy Gdów w Polsce i za granicą.

Rodzinie i Najbliższym śp. Janusza Gajca składam wyrazy współczucia i żalu.

                                            Wójt Gminy Gdów

                                             Zbigniew Wojas

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 16 stycznia o godz. 13.40 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

* Urodził się 2 lutego 1946 roku w Krakowie. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w latach 60-tych. Śpiewał i grał na perkusji z takimi zespołami jak: "Biała Gwiazda", "Czarne Koty", "Czarty", "Telstar", "MiniMax", "Galaxy". Występował m.in. z Andrzejem Zauchą i Janem Wojdakiem. Przez pięć lat wykonywał w krakowskim Teatrze Starym wokalizę do legendarnego spektaklu Biesy, skomponowaną przez Zygmunta Koniecznego. Janusz Gajec grał i śpiewał w najlepszych zagranicznych klubach i hotelach w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Szwajcarii, Austrii, Holandii i Luksemburgu m.in. z zespołami: "Hollywood", "F.I. Safe", "Omnibus", "Relax". Występował z grupą "J.P. Constellation" w kurorcie Gstaad w Szwajcarii, gdzie gościli m.in.: Roger Moor z żoną Luisą, George Hamilton, Linda Evans. W latach 90-tych rozpoczął grę na fletni Pana. Po 25 latach spędzonych za granicą osiadł w Winiarach, w gminie Gdów.

Janusz Gajec- Cyfrowa Biblioteka Polskiej PiosenkiNajnowsze artykuły

Informacje 22 lipca 2024

KOMUNIKAT

InformacjeInwestycje i infrastruktura 19 lipca 2024

Trwa termomodernizacja budynku Centrum Kultury w Gdowie