Przemek Kossakowski w Gdowie

InformacjeKultura 20 marca 2023

Spotkanie z Przemkiem Kossakowskim - dziennikarzem, dokumentalistą, podróżnikiem, osobowością telewizyjną  zgromadziło w sobotnie południe na Hali Sportowej w Gdowie prawdziwe tłumy. Zainteresowanie prelekcją było tak duże,  że organizatorzy zmuszeni byli zmienić miejsce spotkania planowanego początkowo w Centrum Kultury na większe, aby móc pomieścić wszystkich chętnych. Frekwencja na spotkaniu, kolejka po zakup najnowszej książki Przemka Kossakowskiego „Drobna nieuważność i inne historie” oraz tłumy czekające na autograf i pamiątkowe zdjęcie z bohaterem spotkania, potwierdziły zainteresowanie naszych mieszkańców takimi wydarzeniami.

Temat spotkania, który  wybrała w głosowaniu sama publiczność, dotyczył „oswajania śmierci” i był opowieścią o rytuałach, zwyczajach, tradycjach  i podejściu do tematu śmierci w Indiach, ale i osobistym doświadczeniu podróżnika z jednego z programów telewizyjnych, podczas którego sam dał się pogrzebać. Niełatwy temat, okraszony barwnymi opowieściami ale i dużą dawką poczucia humoru, inspirował publiczność do zadawania pytań, a prowadzącego do interakcji ze słuchaczami.

W podziękowaniu za spotkanie Wójt Gminy Gdów wraz z delegacją z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach przekazał podróżnikowi historię naszej Gminy z ponownym zaproszeniem do Gdowa, a po zakończeniu spotkania i setkach rozdanych autografów sam podróżnik zadeklarował powrót do gdowskiej publiczności z kolejnym, ciekawym tematem…

Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie oraz Gmina Gdów.

Fot. Gminna Biblioteka Publiczna w GdowieNajnowsze artykuły

InformacjeInwestycje i infrastruktura 04 marca 2024

Prace na drogach gminnych

Informacje 01 marca 2024

75. Sesja Rady Gminy Gdów

InformacjeWydarzeniaSport 04 marca 2024

Spotkanie z Wiceministrem Sportu i Turystyki