Święto Pieśni Patriotycznej

InformacjeKulturaOświata 10 listopada 2022

9 listopada odbył się VI Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej  zorganizowany przez  Publiczną Szkołę Muzyczną I st. w Gdowie oraz Szkołę Podstawową im. Św. Jana Kantego w Gdowie. Wydarzenie to zgromadziło  uczniów wszystkich Szkół Podstawowych oraz Przedszkoli z terenu Gminy Gdów. Wśród przybyłych gości byli m.in. Zastępca Gminy Gdów Grzegorz Piętak, Dyrektor Gdowskiego Centrum Obsługi Oświaty Julita Natkaniec oraz Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Gdowie Urszula Janicka.

Uroczysty koncert rozpoczęto dźwiękami znanych utworów patriotycznych w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Gdowie pod kierunkiem dyr. Adama Czyżowskiego, a następnie na scenie pojawili się najmłodsi wykonawcy z Przedszkola Samorządowego w Gdowie (Krasnale) oraz z Przedszkola ze Szczytnik (zespół wokalny). Kolejne występy zaprezentowali uczniowie  z klas I-III  ze Szkół Podstawowych z Bilczyc, Gdowa, Niegowici oraz Wiatowic. Równie pięknie wykonali swoje utwory wokalne i wokalno-muzyczne uczniowie starszych klas ze Szkół Podstawowych z Jaroszówki, Książnic, Gdowa, Marszowic, Niegowici, Winiar i Zręczyc.

Uczestnicy Przeglądu otrzymali z rąk Zastępca Wójta Gminy Gdów – Grzegorza Piętaka pamiątkowe dyplomy za udział oraz słodycze.

Gratulujemy wszystkim uczestniczącym udziału w tak pięknym wydarzeniu, a organizatorom dziękujemy za popularyzacje polskiej pieśni patriotycznej, która jest nieodłączną częścią naszej historii i tradycji.Najnowsze artykuły

InformacjeWydarzenia 06 grudnia 2023

Gminny Konkurs „ADVENTSKALENDER”

InformacjeInwestycje i infrastruktura 27 listopada 2023

Przetarg na budowę przyszkolnej hali sportowej w Wiatowicach ogłoszony

InformacjeKulturaWydarzenia 03 grudnia 2023

Wioska Świętego Mikołaja w Gdowie