Weekend z atrakcjami

InformacjeKultura 08 czerwca 2022

W pierwszy czerwcowy weekend na terenie naszej Gminy odbyły się imprezy plenerowe z okazji Dnia Dziecka. 
W sobotę odbył się Festyn Rodzinny w Czyżowie, zorganizowany przez Radę Sołecką. Na gości czekało wiele atrakcji m.in. loteria, zamki dmuchane, przejazd samochodem rajdowym, bańki mydlane, gry i zabawy z animatorami, występ uczniów szkoły muzycznej, grupy śpiewaczej Uniwersytetu III wieku z Czyżowa oraz grupy „Mali Siedlecanie". Prawdziwą niespodzianką dla dzieciaków było spotkanie z maskotką Myszka Mikki. 

W tym samym czasie na terenie remizy OSP w Cichawie miał miejsce Strażacki Dzień Dziecka. Na tym wydarzeniu dzieci miały okazję oglądać pokazy motocykli, wozów strażackich i znajdującego na nich sprzętu.  W wydarzeniu uczestniczyli także druhowie z innych jednostek OSP m.in. z Pierzchowa, Szczytnik, Wiatowic i Niegowici. Oprócz atrakcji przygotowanych przez strażaków, na przybyłych  czekały niespodzianki: malowanie twarzy, farbowanie włosów, gry i zabawy z nagrodami raz spotkanie z postacią z bajki „Kubuś Puchatek”. W wydarzeniu wziął udział Zastępca Wójta Gminy Gdów pan Grzegorz Piętak, który przygotował słodki poczęstunek dla dzieciaków. 

W niedziele od godziny 9.00  miała miejsce kolejne wydarzenie  plenerowe, tym razem  na terenie łowiska Banan w Nieznanowicach.  VII edycja Wędkarskiego Dnia Dziecka była zorganizowana przez PZW Koło Raba. Jedną z największych atrakcji była rywalizacja o Puchar Wójta Gminy Gdów, do której przystąpiło 42 młodych adeptów wędkarstwa. Uczestnicy, którzy wzięli udział w zawodach wędkarskich otrzymali pamiątkowe medale i choć w tych zawodach każdy został zwycięzcą, w rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Gdów  I miejsce zajęła Ola Więckowska, II miejsce dostał Michael Omalchenko i III miejsce zajął Franek Skałka. Główne nagrody wręczył Zastępca Wójta Gminy Gdów – Grzegorz Piętak. 

Organizatorom gratulujemy inicjatywy i zaangażowania

zdj.OSP Cichawa, Świetlica w Czyżowie, MZW Koło Raba (prezes Paweł Dżugan)

więcej na fb Gmina GdówNajnowsze artykuły

InformacjeKultura 03 lutego 2023

WALENTYNKI NA WESOŁO – Kabaret z Konopi

InformacjeInwestycje i infrastruktura 02 lutego 2023

Trwają prace przy budowie infrastruktury kanalizacyjnej w Marszowicach

mGmina Gdów

Gmina Gdów w twoim smarfonie! Pobierz i bądź na bieżąco.

Pobierz w App Store Google Play