Zmarła śp. Maria Mleczko

InformacjeKultura 04 czerwca 2022

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Marii Mleczko, wieloletniej przewodniczącej niegowickiego Koła Gospodyń Wiejskich,  przez ponad 40 lat szefowej grupy śpiewaczej Michalinki, a także długoletniej przewodniczącej  Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich.

Śp. Pani Maria przez  dziesięciolecia z oddaniem i wielkim zaangażowaniem inspirowała i motywowała członkinie Kół Gospodyń Wiejskich będąc najlepszym przykładem społecznika i orędownika roli organizacji kobiecych w naszej społeczności. Była osobą niezwykle  zaangażowaną w podtrzymanie tradycji, zwyczajów i dziedzictwa kulturowego naszego regionu oraz orędowniczką  pięknej tradycji niegowickiej ziemi i jej związków z osobą księdza Karola Wojtyły. 

Jako szefowa Gminnej Rady aktywizowała, wspierała, otaczała dobrym słowem  nasze gospodynie i była niezmiernie dumna z ich każdego sukcesu. Godnie reprezentowała  naszą gminę, jej tradycję i folklor na wydarzeniach rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, a jej społeczna praca została doceniona przyznaniem m.in.  srebrnego i złotego Krzyża Zasługi, medalu z okazji 150- lecia kółek rolniczych, medalu okolicznościowego wybitego z okazji nadania herbu Gminie Gdów.

Rodzinie i Najbliższym śp. Marii Mleczko składam wyrazy współczucia i żalu.

                                                                                                                        Zbigniew Wojas 
                                                                                                                       Wójt Gminy GdówNajnowsze artykuły

InformacjeKultura 03 lutego 2023

WALENTYNKI NA WESOŁO – Kabaret z Konopi

InformacjeInwestycje i infrastruktura 02 lutego 2023

Trwają prace przy budowie infrastruktury kanalizacyjnej w Marszowicach

mGmina Gdów

Gmina Gdów w twoim smarfonie! Pobierz i bądź na bieżąco.

Pobierz w App Store Google Play