Wielka Parada Postaci Bajkowych

InformacjeKulturaOświata 09 maja 2023

Z okazji 20. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie zaprosiła dzieci z Przedszkola Samorządowego  w Gdowie do udziału w Wielkiej Paradzie Postaci Bajkowych.

Barwny orszak, w którym wzięły udział: „Zajączki”, „Biedronki”, „Żabki”, „Motylki”, „Niezapominajki, „Pszczółki”, „Maki”, „Stokrotki”, „Skrzaty”, „Jeżyki”, „Wesołe Żabki”, „Krasnale”, „Słoneczka”, „Kaczuszki”, „Rybki” i „Misie" został powitany na gdowskich Plantach przez Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa i Przewodniczącego Rady Tadeusza Ciężarka. Obecność obu panów była nieprzypadkowa, gdyż dzieci miały specjalną misje i przesłanie do Włodarzy naszej gminy, a mianowicie zwróciły się z apelem o …budowę nowej siedziby Biblioteki.

„Zajęcia w Bibliotece są fantastyczne, tylko tam jest mało miejsca i dlatego trzeba chyba nowy Budynek. My, jak będziemy starsi, to obiecujemy, że pomożemy w budowie. Możemy nosić beton i pustaki. Poza tym tata Antka jest inspektorem nadzoru i Antek powiedział, że jego tata też pomoże. A tata Zuzi ma prawdziwą koparkę i też może ją pożyczyć na budowę”- zadeklarowały dzieci wręczając petycje.

Trzymamy kciuki za dalszy bieg sprawy, a organizatorom gratulujemy fantastycznego pomysłu i zaangażowania w promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Wiecej zdjęć i relacji na stronie: Gminna Biblioteka Publiczna w GdowieNajnowsze artykuły