Wiosenny Festiwal Talentów

InformacjeKultura 29 marca 2023

Tegoroczny Przegląd Artystyczny Młodzieży Ck- art. dobiegł końca. Uroczyste Gale, podczas których nagrodzono tegorocznych laureatów odbyły się 24 marca oraz 27 marca. Nagrodzone prace można zobaczyć na wystawie w sali widowiskowej Centrum Kultury, a najlepsi uczestnicy w kategorii taniec i muzyka zaprezentowali się na scenie podczas  poniedziałkowej Gali Laureatów. Nagrody wyróżnionym wręczyli Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas, Sekretarz Gminy Gdów Bożena Malarczyk oraz Dyrektor Centrum Kultury Wioleta Chmiela.

Tegoroczna, XIV już edycja Festiwalu obfitowała w zgłoszenia.  W kategorii prac plastycznych 49 uczestników przesłało aż 163 prace, w kategorii  fotografia 27 uczestników przesłano 104 zdjęcia, zaś w kategorii literatura 13 uczestników zaprezentowało łącznie 13 wierszy oraz 4 utwory napisane prozą. W kategorii taniec zgłoszono 63 występy (398 uczestników), natomiast  w  kategorii muzyka zgłoszono 29 występów (łącznie 59 uczestników). Tegoroczną statuetkę specjalną  w kategorii muzyka przyznano Natalii Szatkowskiej, a w kategorii taniec Gabrieli Bolik oraz Nikoli Pijanowskiej.

Wyniki w poszczególnych kategoriach prezentują się następująco:

Fotografia:

  • I miejsce- Jakub Noskowiak- Bochnia, II miejsce- Igor Baryła Niepołomice, Julia Wyszyńska – Niepołomice, III miejsce- Milena Nowak - Niepołomice
  • wyróżnienia: Mia Firmanty, Wiktoria Kurdziel, Anna Nawrot, Klara Szostek, Kamila Nowak, Hubert Kowalewski, Wojciech Melnyczuk - Niepołomice.

Grafika:

  • I miejsce- Wiktora Brak- Niepołomice, II miejsce: Zuzanna Mirek – Niepołomice

Rysunek:

  • I miejsce- Amelia Kopera – Zręczyce, II miejsce- Magdalena Drzygiel – Dobczyce, III miejsce- Ada Włodarczak – Niepołomice, Maja Ładyga Gdów
  • wyróżnienia: Magdalena Janas, Emilia Gierek – Łąkta Górna, Nina Pawełczuk, Maja Duras, Milena Nowak, Izabela Sochacka, Julia Redzik, Wiktoria Jagusińska – Niepołomice, Zofia Lynch – Raciborsko, Karolina Wąsik – Bochnia, Rita Kulik - Dobczyce

Malarstwo:

  • I miejsce- Zofia Lynch – Raciborsko, II miejsce- Maja Ładyga- Gdów, III miejsce- Magdalena Kochniarz- Niepołomice
  • wyróżnienia: Zuzanna Mirek, Hanna Piekarska, Hanna Śliwiak – Kowal, Nikola Wołek, Jagoda Hamryszczak, Julia Radzik – Niepołomice

Poezja:

  • I miejsce- Ada Włodarczak „Fraszka o fraszce”, II miejsce- Łucja Drabik „Ścieżka przemyśleń”, „Tęsknota”, „Grobowa miłość”, III miejsce- Magda Kachniarz „Galopem”, Lena Wąs „Poszukiwanie szczęścia”, Igor Baryła „Pada deszcz”
  • wyróżnienie: Milena Nowak „Wojna”, „Dobro”, „Uśmiech”, Antoni Sawicki „Zapach wojny”, „Poszukiwanie szczęścia”

Proza:

  • I miejsce- Anna Nawrot „Baśń o problemach”, II miejsce- Weronika Duraczyńska „Wianek w kolorze życia”, III miejsce- Nina Pawełczuk „Światełko w tunelu”, Hubert Kowalewski

Taniec- soliści:

  • I miejsce – Gabriela Bolik, II miejsce - Anna Szczudło, II miejsce ex aequo Agnieszka Stępień, III miejsce – Liliana Dziubek, III miejsce ex aequo Eryk Wojciechowski
  • Wyróżnienie: Aleksandra Kupiec, Kalina Dziubek, Nadia Satoła, Sofija Buczuk

Taniec- duety/trio:

  • I miejsce – Martyna Bieda, Maria Gwiżdż, II miejsce – Nikola Postawa, Nadia Świeczka, III miejsce – Weronika Drabik, Magdalena Tuleja, III miejsce ex aequo Maria Fasuga i Julia Szulc
  • Wyróżnienie: Liliana i Karolina Dziubek

Taniec- zespoły:

  • I miejsce: Formacja „Sztos”, I miejsce ex aequo Formacja „Flow”, II miejsce: FD3 Force, III miejsce: FD3 Juniors
  • Wyróżnienie: REAKCJA, Zespół Candy, Grupa „Jazz 2”, Grupa „Dance&Fun 2”, Formacja „Basic Sztos”, Formacja „Dance Fun”, Formacja „Next Level”

Placówki Oświatowe, Placówki Kulturalne- soliści:

  • I miejsce – Nikola Pijanowska, II miejsce - Martyna Pająk, III miejsce – Aleksandra Karcz
  • Wyróżnienie: Barbara Druzgała

w kategorii duety/trio:

  • I miejsce – Sonia Nowak, Blanka Nowak, II miejsce – Agata Grabowska, Pola Sikora, Nela Wójtowicz, III miejsce – Julia Lenart, Kamila Pędzik-Mega dziewczyny

w kategorii zespoły:

  • I miejsce: Zespół Cheerleaders, II miejsce INTOX GOLD, II miejsce ex aequo MATURZYŚCI 2023, III miejsce: INTOX STARS
  • wyróżnienie: SP Jaroszówka kl. I-III, Zespół reprezentacyjny - Walc angielski, PALLODANCE 1, Tańczący inaczej

Muzyka- soliści (szkoła podstawowa):

  • I miejsce – Natalia Szatkowska, I miejsce ex aequo –  Julia Wyszyńska, II miejsce – Julia Nowak, III miejsce – Hanna Piekarska
  • Wyróżnienie: Kaja Brandys, Marcelina Gocoł, Izabela Tafel

Muzyka- soliści (szkoła średnia):

  • I miejsce  - Julianna Sitko, I miejsce ex aequo – Zuzanna Węglarz,II miejsce – Emilia Palmowska, III miejsce – Alicja Nowak
  • Wyróżnienie: Paulina Stępień (SCKM Kraków)

Muzyka- zespoły wokalno- instrumentalne:

  • I miejsce  - II LO im. K. J.III Sobieskiego z Krakowa, III miejsce – Grupa „Przyjaciele” SP Dobczyce

Muzyka- instrumentaliści solo:

  • Wyróżnienie- Przemysław Kuchnik

Muzyka- chóry:

  • II miejsce: Chór Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lady Sue Ryder w Niepołomicach

Za zgłoszenie największej ilości uczestników oraz zdobycie największej ilości nagród specjalną statuetkę przyznano Szkole Podstawowej im. Lady Sue Ryder w Niepołomicach.

Na ręce Sekretarz Gminy Gdów Bożeny Malarczyk przekazano statuetkę z podziękowaniami dla Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa za  patronatem honorowy nad konkursem od jego  pierwszej edycji.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom!!!

Więcej zdjęć i relacji na stronie Organizatora www.ck.gdow.pl

 



Najnowsze artykuły

Informacje 21 czerwca 2024

Weekendowe propozycje

Informacje 21 czerwca 2024

Apel o racjonalne korzystanie z wody