Zapraszamy na Gdowski Orszak Trzech Króli

InformacjeKultura 27 grudnia 2022

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców, społeczności szkolne, grupy kolędnicze,  organizacje społeczne oraz wolontariuszy chcących włączyć się w przygotowanie Orszaku na Gdowski Orszak Trzech Króli - "Niechaj prowadzi nas gwiazda!" w piątek 6 stycznia 2023 r.

Zapraszamy do udziału społeczność szkolną, grupy kolędnicze, organizacje społeczne oraz mieszkańców całej gminy. Mile widziane stroje regionalne, królewskie, wojowników, dwórek, aniołków i pastuszków a także akcenty w kolorach orszakowych oraz związane z danym kontynentem.

Jednocześnie zachęcamy do udziału w konkursie on-line na najpiękniejszy strój Gdowskiego Orszaku Trzech Króli oraz bezpłatnych warsztatach, podczas których będzie można wykonać strój orszakowy.

6 stycznia w kierunku stajenki z Świętą Rodziną podążać będą 3 orszaki.

  • Orszak Afrykański króla Baltazara zbierze się o godzinie 14:15 na parkingu obok Szkoły Muzycznej w Gdowie (dawnej szkoły podstawowej, ulica Myślenicka 2). Po otrzymaniu koron, flag, balonów i śpiewników, uczestnicy wyruszą ulicą Myślenicką i Łapanowską.
  • Orszak Azjatycki króla Melchiora zbierze się o godzinie 14:15 na parkingu za budynkiem remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdowie (ulica Bocheńska 1155). Po otrzymaniu koron, flag, balonów i śpiewników, uczestnicy przemaszerują ulicą Bocheńską i Łapanowską.
  •  Orszak Europejski króla Kacpra podobnie jak w ubiegłym roku zbierze się na placy targowym w Gdowie (Targowisko „Mój Rynek”) o godzinie 14:15. Po otrzymaniu koron, flag, balonów i śpiewników wyruszy w kierunku stajenki ulicami Targową, Łapanowską i Młyńską.

Celem podróży Orszaków będzie dotarcie do stajenki Jezusa, która zostanie ustawiona na scenie na parkingu dolnym przy kościele w Gdowie. Tam poszczególne orszaki zostaną powitane około godziny 14.50, oddadzą pokłon nowonarodzonemu dzieciątku Jezus, a następnie, o godzinie 15:00, odbędzie się inscenizacja jasełkowa.

Organizatorzy: Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, Parafia Narodzenia NMP w Gdowie, Parafia Wniebowzięcia NMP w Niegowici oraz Parafia Matki Boskiej Fatimskiej w Jaroszówce

Organizatorzy będą częstować słodkimi krówkami oraz gorącą zimową herbatą.

 Najnowsze artykuły