Gdowski Orszak Trzech Króli-"Niechaj prowadzi nas gwiazda"

InformacjeKultura 04 stycznia 2023

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców, społeczności szkolne, grupy kolędnicze,  organizacje społeczne oraz wolontariuszy chcących włączyć się w przygotowanie Orszaku na Gdowski Orszak Trzech Króli - "Niechaj prowadzi nas gwiazda!" w piątek 6 stycznia 2023 r.

Zapraszamy do udziału społeczność szkolną, grupy kolędnicze, organizacje społeczne oraz mieszkańców całej gminy. Mile widziane stroje regionalne, królewskie, wojowników, dwórek, aniołków i pastuszków a także akcenty w kolorach orszakowych oraz związane z danym kontynentem.

6 stycznia w kierunku stajenki z Świętą Rodziną podążać będą 3 orszaki.

  • Orszak Afrykański króla Baltazara zbierze się o godzinie 14:15 na parkingu obok Szkoły Muzycznej w Gdowie (dawnej szkoły podstawowej, ulica Myślenicka 2). Po otrzymaniu koron, flag, balonów i śpiewników, uczestnicy wyruszą ulicą Myślenicką i Łapanowską.
  • Orszak Azjatycki króla Melchiora zbierze się o godzinie 14:15 na parkingu za budynkiem remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdowie (ulica Bocheńska 1155). Po otrzymaniu koron, flag, balonów i śpiewników, uczestnicy przemaszerują ulicą Bocheńską i Łapanowską.
  • Orszak Europejski króla Kacpra podobnie jak w ubiegłym roku zbierze się na placu targowym w Gdowie (Targowisko „Mój Rynek”) o godzinie 14:15. Po otrzymaniu koron, flag, balonów i śpiewników wyruszy w kierunku stajenki ulicami Targową, Łapanowską i Młyńską.

Celem podróży Orszaków będzie dotarcie do stajenki Jezusa, która zostanie ustawiona na scenie na parkingu dolnym przy kościele w Gdowie. Tam poszczególne orszaki zostaną powitane około godziny 14.50, oddadzą pokłon nowonarodzonemu dzieciątku Jezus, a następnie, o godzinie 15:00, odbędzie się inscenizacja jasełkowa.

Zachęcamy również do udziału w KONKURSIE ON-LINE NA NAJPIĘKNIEJSZY STRÓJ „GDOWSKIEGO ORSZAKU TRZECH KRÓLI”.

Celem konkursu jest:

  • Rozbudzanie zainteresowań życiem i działalnością postaci związanych ze Świętami Bożego Narodzenia,
  • krzewienie wartości chrześcijańskich,
  • promowanie Świętych, których życie jest godne naśladowania 
  • propagowanie kreatywności i twórczości własnej oraz rozwijanie inwencji twórczej mieszkańców gminy.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie i zaprezentowanie na fotografii przebrania wybranej postaci, według własnego pomysłu z materiałów ogólnie dostępnych w kolorystyce nawiązującej do danego orszaku.

Konkurs adresowany jest do dzieci i osób dorosłych. Odbędzie się w formule on-line w dwóch kategoriach:

  •     dorośli (zgłoszenie indywidualne lub grupowe),
  •     dzieci (zgłoszenie indywidualne lub grupowe)

Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać zdjęcie prezentujące strój, w którym uczestnik/uczestnicy wystąpią podczas Orszaku Trzech Króli, 6 stycznia 2023 r. Zgłoszenia należy przesłać do dnia 4 stycznia 2023 r. na adres: konkursy@ck.gdow.pl

Do każdej pracy należy dołączyć wypełnioną drukowanymi literami metryczkę Szczegóły w Regulaminie Na zwycięzców i wyróżnionych czekają atrakcyjne nagrody.

Dodatkowe informacje na temat konkursu udziela Organizator: Tel. 12 2514367; e-mail: konkursy@ck.gdow.pl i pod linkiem  

Organizatorzy: Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, Parafia Narodzenia NMP w Gdowie, Parafia Wniebowzięcia NMP w Niegowici oraz Parafia Matki Boskiej Fatimskiej w Jaroszówce

Organizatorzy będą częstować słodkimi krówkami oraz gorącą zimową herbatą.Najnowsze artykuły