Dla Niepodległej…

InformacjeKulturaOświata 13 listopada 2023

105.rocznicę odzyskania Niepodległości świętowano w naszej gminie poprzez organizację oficjalnych obchodów pod pomnikiem Pamięci w Gdowie, patriotycznych wieczornic, szkolnych akademii, konkursów plastycznych,  a nawet zawodów wędkarskich. Każde z wydarzeń, w którym licznie wzięli udział mieszkańcy, przypominało o naszej tradycji i dumy z naszej Ojczyzny.

W piątkowe popołudnie, 10 listopada Wieczornicą Patriotyczną uczniowie Szkoły Podstawowej w Pierzchowie rozpoczęli świętowanie 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Bogaty program artystyczny o tematyce patriotycznej zakończył pokaz tańców ludowych, nie zabrakło też występu pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Pierzchowie  oraz ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pierzchowie, którzy zaprezentowali pieśni patriotyczne. Podziękowania dla mieszkańców i gości przekazała Dyrektor szkoły Grażyna Pogorzelczyk- Kluska. W wydarzeniu udział wzięli: Dyrektor Gdowskiego Centrum Obsługi Oświaty- Julita Natkaniec oraz Zastępca Wójta Gminy Gdów Grzegorz Piętak.

Narodowy Dzień Niepodległości uczczono również w Książnicach Wieczorem z pieśniami Patriotycznymi,  który odbył się w sobotnie popołudnie,  11 listopada. Na zaproszenie pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Książnicach odpowiedzieli mieszkańcy wsi, a oprócz wspólnego śpiewania pieśni na zgromadzonych czekał słodki poczęstunek.

Również 11 listopada odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Niepodległości pod patronatem Wójta Gminy Gdów- Zbigniewa Wojasa zorganizowane przez Małopolski Związek Wędkarski.

Metodą spławikową, w której wzięło udział 19 startujących, rywalizowano  na zbiorniku „Grabówki” w Wieliczce, a feeder na zbiorniku „Lin” w Gdowie, gdzie do zawodów zgłosiło się 38 wędkarzy. W Gdowie najcięższą rybę złowił p. Paweł Malarczyk(  14,7 kg).  Najdłuższą rybę złowił Piotr Iwulski - jego karp mierzył 74 cm. Na zbiorniku Grabówki najcięższą rybę złowił Tomasz Rogaczewski-11,16 kg, a najdłuższą, mierzącą 43 cm- Roman Bracisiewicz.Najnowsze artykuły