Gdowskie przedszkolaki czytają z sercem

InformacjeKulturaOświata 05 października 2023

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gdowie przybyły dziś na gdowski Rynek w "spacerze serc" - inicjatywie zorganizowanej w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej pn. Czytamy z Sercem, która odbywa się w ramach Światowego Dnia Serca oraz Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Dzieci przyniosły przygotowane serduszka, które symbolicznie zasadziły wokół choinki i wypuściły w górę czerwone balony.

W ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej pn. Czytamy z Sercem, która odbywa się w ramach Światowego Dnia Serca oraz Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania pracownicy gdowskiej biblioteki odwiedzili również Szkołę Podstawową w Niegowici, gdzie przeprowadzili specjalną  lekcję biblioteczną  wśród dzieci z oddziałów przedszkolnych.   W czasie zajęć nie zabrakło  prezentacji najważniejszych informacji na temat budowy i funkcjonowania serca i  pokazu urządzeń medycznych, które wykorzystywane są do diagnozowania i leczenia chorób serca.Natomiast w Przedszkolu Samorządowym w Gdowie zorganizowano spotkanie z Pielęgniarką, podczas którego dzieci wysłuchały „Bajki o sercu" i poznały pracę pielęgniarki oraz prezentację podstawowych urządzeń medycznych.


Gratulujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Gdowie inicjatywy, podczas której maluchy pogłębiają swoją wiedzę o sercu, jego funkcjonowaniu i niezwykłej roli, jaką pełni w naszym organiźmie .Najnowsze artykuły

InformacjeOświataInwestycje i infrastruktura 17 lipca 2024

Podglądamy rozbudowę Szkoły Podstawowej w Bilczycach