O ekologii w Szkole Podstawowej w Niegowici

InformacjeOświata 17 kwietnia 2024

W piątek 12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Niegowici, w ramach współpracy z Powiatem Wielickim, zorganizowana została akcja informacyjno- edukacyjna w czasie której dzieci mogły zapoznać się z tematyką Odnawialnych Źródeł Energii.

Spotkanie poprowadził  pracownik Instytutu Zrównoważonej Energii w Miękini.  Na szkolnym parkingu został ulokowany OZE-bus prezentujący instalacje OZE, w którym dzieci  w sposób bezpośredni zapoznały się z nowoczesnymi technologiami.  

W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas, doradca do spraw klimatu i środowiska z Powiatu Wielickiego w ramach projektu „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii  dla województwa małopolskiego”, LIFE-IP EKOMALOPOLSKA/ LIFE19 IPC/PL/000005 wraz z ekodoradcą Gminy Gdów w ramach projektu nr FEMP.02.05-IZ.00-0013/23 współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski lata 2021-2027.

Podczas wizyty w szkole Wójt Gminy Gdów miał także okazję wręczyć certyfikaty dla uczniów i opiekunów za zdobycie tytułu Menager Junior Roku 2023- zespół „Grosik” (Wiktoria Lisowska, Aleksander Długosz, Stanisław Dudczak, Mateusz Opiał, Damian Waśko – Aleksandra Więsek, Dorota Szostak - opieka)  oraz wice Menagera Junior Roku 2023- zespół  „Kasztany” (Klara Bednarek, Igor Morajka, Szymon Nalepka, Filip Dziubek, Filip Skwarek – Anna Szwed – opieka).

W ramach podsumowania projektu ekologicznego, Wójt Gminy Gdów wziął udział w rozmowie z uczniami Szkoły Podstawowej w Niegowici reprezentującymi szkolną telewizję➡️ https://www.youtube.com/watch?v=wc7flE4yYxMNajnowsze artykuły