Tańczą na medal!

InformacjeOświata 15 czerwca 2023

W minionym tygodniu (06.06-09.06.23) w stolicy Macedonii Północnej-Skopje odbyły się Mistrzostwa Europy International Dance Organization (IDO)  „Hip Hop”, w których  udział wzięły dwie uczennice z terenu naszej Gminy:

Dagmara Paruch (11lat) – Szkoła Podstawowa w Gdowie
Zuzanna Szybowska (12lat) – Szkoła Podstawowa w Winiarach

Obie dziewczynki są uczennicami krakowskiej „Szkoły Tańca  Wena”.

W trakcie Mistrzostw na 180 uczestników z 20 krajów Dagmara zajęła 66 miejsce w konkurencji „ Hip Hop Solo żeńskie do lat 12. W kategorii „Hip Hop Duet do lat 12 na 80 duetów z 20 krajów  Zuzia i Dagmara zdobyły 21 miejsce.

W kategorii „Mini formacja” – (7 tancerzy) na 18 drużyn zdobyły 2 WICEMISTRZA EUROPY, a  kategorii „Formacja” – (24 tancerzy) na 25 drużyn  WICEMISTRZA EUROPY.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie Wójtowi Gminy Gdów Zbigniewowi Wojasowi oraz firmom Piwowarczyk sp. z o.o,  hurtowni spożywczej AGA i firmie Holy za dofinansowanie kosztów  uczestnictwa dziewczyn na Mistrzostwach Europy w Skopje – podkreślają rodzice uzdolnionych tancerek.

Warto dodać, że dziewczynki będą miały również możliwość reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Kielcach październiku tego roku.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Najnowsze artykuły

InformacjeOświataInwestycje i infrastruktura 17 lipca 2024

Podglądamy rozbudowę Szkoły Podstawowej w Bilczycach