Uczniowie z Niegowici i Bilczyc zdobyli trzy główne miejsca w Konkursie "Manager Roku Junior 2023"

InformacjeOświata 07 lutego 2024

Manager Roku Junior to konkurs organizowany przez Województwo Małopolskie, Fundację „Będzie dobrze” oraz Wydział Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Konkurs składa się z dwóch rund rozgrywek - eliminacji i rozgrywki finałowej. Uczniowie w 5-osobowych zespołach wcielają się w zarząd wirtualnego przedsiębiorstwa i w kolejnych etapach (odpowiadających kolejnym miesiącom roku) podejmują wymagane decyzje związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa w warunkach konkurencji.

W etapie finałowym konkursu, w którym walczyło 8 drużyn z Małopolski, Szkoła Podstawowa w Niegowici  po raz drugi zdobyła tytuł Managera Junior Roku 2023 - zespół „Grosik” (Wiktoria Lisowska, Aleksander Długosz, Stanisław Dudczak, Mateusz Opiał, Damian Waśko – Aleksandra Więsek, Dorota Szostak - opieka)  oraz tytuł wice Managera Junior 2023 r – zespół  „Kasztany” (Klara Bednarek, Igor Morajka, Szymon Nalepka, Filip Dziubek, Filip Skwarek – Anna Szwed – opieka). Na trzecim  miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Bilczycach -zespół Boberków: Kamila, Natalia, Eryk, Szymon, Alan - uczniowie klasy ósmej wspierani przez swojego kolegę Gabriela pod opieką Anny Zaczyk.

Branżowe Symulacje Biznesowe – Zarządzanie firmą to narzędzie przeznaczone do nauki biznesu i zarządzania. W ramach symulacji uczestnicy podejmują realne decyzje biznesowe zarządzając wirtualnym przedsiębiorstwem doświadczając biznesu m.in.: tworzą stanowiska pracy, zatrudniają pracowników, ustalają wynagrodzenia, kupują sprzęt, inwestują w reklamę tradycyjną oraz internetową, ustalając ceny.
Branżowe Symulacje Biznesowe – Planowanie biznesu przeznaczone do edukacji w zakresie planowania własnego biznesu w różnych branżach. W ramach symulacji uczestnicy stają sprzed wyzwaniem zaplanowania swojej w firmy w jednej z wielu branż.
Branżowe Symulacje Biznesowe – Zarządzania projektami przeznaczone do nauki zarządzania projektami. W ramach symulacji uczestnicy stają się Projekt Menedżerami i podejmują realistyczne decyzje związane z prowadzeniem projektu w firmie.

Gratulacje dla uczniów i opiekunów!Najnowsze artykuły

InformacjeOświataInwestycje i infrastruktura 17 lipca 2024

Podglądamy rozbudowę Szkoły Podstawowej w Bilczycach