Ćwiczenia Ochotniczych Straży Pożarnych

InformacjeSport 22 kwietnia 2024

W sobotę, 20 kwietnia na boisku sportowym w Winiarach odbyły się ćwiczenia bojowe dla jednostek KSRG OSP Winiary oraz Osp Kunice. Symulacja zdarzenia zakładała pożar budynku klubu sportowego, który znajdował się na obrzeżach miejscowości oraz był oddalony od sieci hydrantowej, a w budynku znajdowały się zabarykadowane i uwięzione osoby.

Celem ćwiczeń było skuteczne podjęcie działań ratowniczo-gaśniczych, ewakuacja osób poszkodowanych z terenu obiektu oraz utworzenia stanowiska czerpania wody na pobliskim stawie i zasilenie zastępów gaśniczych.

Również w sobotę, 20 kwietnia za budynkiem Remizy w Gdowie ćwiczenia odbyła Ochotnicza Straż Pożarna Gdów wraz z OSP Bilczyce. Ćwiczenia dotyczyły zakresu ratownictwa technicznego.

Celem ćwiczeń było m.in. omawianie zagrożeń związanych z działaniami z zakresu ratownictwa technicznego, omawianie sprzętu stosowanego w akcjach, stabilizację samochodu na kołach, na boku oraz na dachu, taktyka prowadzenia działań, metody uwalniania osób uwięzionych w pojazdach, zabezpieczenia i oznakowanie terenu.

Ćwiczenia dla OSP Gdów oraz Bilczyce poprowadzili strażacy Państwowej Straży Pożarnej, a jednocześnie druhowie tej jednostki Mateusz Pieprzyk oraz Janusz Dubiel.

Zdjęcia: OSP Winiary, OSP Kunice, OSP GdówNajnowsze artykuły

InformacjeOświataInwestycje i infrastruktura 17 lipca 2024

Podglądamy rozbudowę Szkoły Podstawowej w Bilczycach