Sportowy weekend

InformacjeSport 22 lipca 2022

16 i 17 lipca w Gminie Gdów upłynął na sportowych aktywnościach. Od samego rana, w towarzystwie idealnej pogody, na mieszkańców czekały sportowe emocje. 

Sobota rozpoczęła się od ugoszczenia uczestników kolarskiego ultramaratonu szosowego Małopolska 500-ka. W Gdowie, za Remizą OSP zorganizowany  został 1 Punkt Kontrolny, na  82 kilometrze trasy,  dla zawodników tego wymagającego maratonu.  Uczestnicy musieli walczyć nie tylko z bardzo ciężką trasą, fizycznymi słabościami i problemami technicznymi, ale także z nieprzewidywalną pogodą, zwłaszcza, że cały przejazd wyniósł aż 508km z sumą przewyższeń 6120m. Organizatorem wydarzenia był KS AQUILA Peleton Wadowice pod patronatem Województwa  Małopolskiego, a Gmina Gdów wsparła jego organizację. 

Z kolei na Strefie Rekreacji na Zarabiu w Gdowie odbył się pierwszy wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej. Zawodnikom nie brakowało wysokiego poziomu umiejętności i jeszcze większego ducha sportowej rywalizacji, co oczywiście miało swoje odzwierciedlenie w wynikach. Do rywalizacji w turnieju stanęło 5 drużyn – 3 męskie i 2 żeńskie, który rozegrany został w systemie „każdy z każdym”. Niekwestionowanym zwycięzcą został zespół – Aleksander Zwerniak i Dawid Mączka. II miejsce zajęli Grzegorz Janus- Mateusz Konieczny,  
a III miejsce Wiktoria Siwek -Wiktoria Ślusarczyk. Serdecznie gratulujemy! 

Natomiast Stadion LKS „Raba” Książnice już po raz dziesiąty stał się miejscem rozgrywek Turnieju Wiosek o Statuetkę „Szklanego Buta”pod patronatem Wójta Gminy Gdów. 

W tegorocznych zawodach grup młodzieżowych udział wzięły drużyny orlików, młodzików oraz żaków, a w głównym turnieju swój udział zgłosiło 8 drużyn. Do niedzielnego finału zakwalifikowały się drużyny z Wieńca, Zręczyc, Cichawy oraz Książnic. Po zaciętej walce, wielu bramkach, gorących emocjach i czysto sportowej rywalizacji, Książnice zwyciężyły z drużyną z Cichawy, a po bardzo wyrównanej walce i rzutach karnych Wieniec wygrał ze Zręczycami tym samym zdobywając pierwsze miejsce i statuetkę „Złotego Buta”. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Szymon Wyporek reprezentujący Wieniec. Królem strzelców okazał się Kamil Węglarz również występujący w drużynie z Wieńca.

Podczas tego wydarzenia odbył się również kiermasz, na którym można było zakupić potrawy kuchni regionalnej, przygotowane przez panie z KGW Książnice, a druhowie z OSP Książnice zaprezentowali swój pokaz strażacki. 

Gratulujemy orgnizatorom turniejów, wszystkim drużynom, a przede wszystkim niepokonanym zwycięzcom wszystkich sportowych rywalizacji. 
.  Najnowsze artykuły