Zawodnicy Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime Mistrzami Polski

InformacjeSport 17 kwietnia 2024

w dniach 2-14 kwietnia w Będzinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorami w Kickboxingu w formule pointfighting. Najważniejsza impreza krajowa w tym roku przyciągnęła dużą liczbę zawodników i zawodniczek, a wśród nich 6 osobową reprezentację Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime.

Alicja Kucia zdobyła swój pierwszy tytuł w historii kariery zawodniczej. W kategorii juniorek +70 kg wygrała dwa pojedynki w tym finał przed czasem !

Tytuł mistrza Polski powrócił do Mateusza Kucharza. Zawodnik pochodzący z Liplasu pokonał wszystkich swoich rywali i udowodnił że jest najlepszym zawodnikiem w kategorii seniorów do 69 kg.
Michał Podborski również spisywał się bardzo dobrze wygrywając dwa pojedynki przed czasem, jednakże w finale musiał uznać wyższość zawodnika Valahalli Mińsk Mazowiecki i zdobył srebrny medal.

Brązowy krążek dołożył Dominik Kiełbowicz, który walkę półfinałową przegrał tylko jednym punktem w kategorii seniorów do 79 kg. Dominika Niemiec oraz Kinga Konieczny walczyły dzielnie, ale niestety nie udało się dotrzeć do strefy medalowej.

Wyjazd został dofinansowany ze środków finansowych miasta i gminy Wieliczka oraz Gminy Gdów.

Gratulujemy!Najnowsze artykuły

InformacjeOświataInwestycje i infrastruktura 17 lipca 2024

Podglądamy rozbudowę Szkoły Podstawowej w Bilczycach