"Mój prąd"-fotowoltaika

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) ogłosił, że od 1 lipca 2021 r. będzie można składać wnioski o dodatkowe środki na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w ramach programu Mój Prąd 3.0.

W tym przypadku na dotację i zwrot kosztów kwalifikowanych w projekcie będą mogły liczyć także osoby, które zainwestowały w fotowoltaikę po 31 stycznia 2020 roku.

Pamiętaj, że wnioski z poprzedniego naboru nie zostały z automatu przeniesione na nowy nabór. Jeśli nie załapałeś się w poprzedniej edycji, spróbuj ponownie!

Kto i kiedy może zgłosić się do programu Mój Prąd 3.0?

Nabór do trzeciej edycji programu “Mój Prąd dla osób fizycznych – przyszłych prosumentów potrwa od 01.07.2021 r. do 20.12.2021 r. lub do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel. Ten program nie dotyczy firm. Program został stworzony dla osób, które chcą mieć własną przydomową instalację fotowoltaiczną. Co ważne, aby otrzymać to wsparcie, Twoja instalacja nie może być dotowana z innego programu wsparcia.

Uwaga: w poprzednim naborze pula dotacji wyczerpała się przed czasem, pomimo dodatkowych 100 milionów złotych wsparcia z NFOŚiGW, więc wniosek o dofinansowanie na fotowoltaikę warto złożyć w pierwszym możliwym terminie.

Kontakt

Informacji o programie Mój Prąd udzielają Doradcy Energetyczni w ramach „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw
w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”

Wejdź na stronę https://doradztwo-energetyczne.gov.pl/ wybierz województwo, w którym mieszkasz, przejdź do zakładki kontakt.

Funkcjonują również dedykowane skrzynki:

wnioskimojprad@nfosigw.gov.pl - informacja o złożonych wnioskach i uzupełnienia dokumentów

mojprad@nfosigw.gov.pl - informacja na temat programu (jak złożyć wniosek)

Informacja o naborze do Programu MÓJ PRĄD 3.0 pojawi się na stronie: https://www.mojprad.gov.pl/

mGmina Gdów

Gmina Gdów w twoim smarfonie! Pobierz i bądź na bieżąco.

Google Play

Interaktywna mapa gminy Gdów

Sprawdź