Niech będą radosne...

Informacje 28 marca 2024

Dziś Wielki Czwartek. W wielu domach już rozpoczęły się przygotowania do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Nie możemy jednak zapominać, że są wśród nas osoby samotne, starsze, niepełnosprawne czy ubogie, dla których czas Świąt nie zawsze jest dane przeżyć w gronie rodziny, przy stole zastawionym świątecznymi przysmakami.

Od wielu już lat, w okresie Świąt samorząd Gminy Gdów wspiera osoby potrzebujące przekazując świąteczne paczki dla osób doświadczonych przez życie, słabszych i samotnych. To symboliczny gest, ale mam nadzieję, że będzie dla nich znakiem, że w tym czasie rodzinnych spotkań o nich też pamiętamy- mówi Gospodarz Gminy Gdów.

Szykowaniem produktów do ponad stu świątecznych paczek z pachnącym ciastem, żurkiem, babką, wędlinami, chlebem i smalczykiem, które już dziś trafią do najbardziej potrzebujących Mieszkańców naszej Gminy, jak co roku zajęła się, Spółdzielnia Socjalna Tradycje Regionalne pod okiem Wójta Gminy Gdów, który przekazał wraz nimi życzenia: zdrowych, pogodnych i pełnych wzajemnej życzliwości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Pamiętajmy też o akcji LODÓWKA PEŁNA ŻYCZEŃ, która od kilku lat jest wsparciem dla osób potrzebujących w okresie Świąt. Lodówka znajduje się przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gdowie (32-420 Gdów, Myślenicka 145). przez cały okres świąteczny oraz bezpośrednio po świętach.

Zachęcamy więc, by w Święta, ale także po świętach, jeżeli zostanie w domu trochę jedzenia, nie wyrzucać go, tylko przynieść dla potrzebujących.

 Najnowsze artykuły

InformacjeInwestycje i infrastruktura 11 kwietnia 2024

Kontynuacja budowy kanalizacji w Marszowicach