Gmina Gdów pozyskała dofinansowanie na budowę tężni solankowej

InformacjeInwestycje i infrastruktura 27 marca 2024

Gmina Gdów pozyskała dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach zadania „Małopolskie tężnie solankowe w 2024 roku” w wysokości 173 204,00 zł. na budowę tężni solankowej, zlokalizowanej na Strefach Rekreacji Zarabie w Gdowie.

Zakres dofinansowanego projektu obejmuje budowę ogólnodostępnej, nieodpłatnej tężni solankowej z pergolą, budowę chodnika, montaż ławek, kosza, leżaków oraz stojaka na rowery.

Tężnia będzie dostosowana do potrzeb seniorów i osób z niepełnosprawnościami, o konstrukcji drewnianej - świerkowej z wypełnieniem powierzchni ścian tarniną śliwy, ze zbiornikiem wody solankowej z tworzywa PEHD w obudowie z desek świerkowych (zamknięty obieg wody solankowej) oraz utwardzeniem terenu pod tężnią.

Obiekt będzie dopełnieniem oferty Stref Rekreacji w Gdowie, w którym osoby korzystające będą mogły spędzić czas w strefie wypoczynku, przeznaczonej w głównej mierze dla osób starszych, osób z niepełnosprawnością i rodzin, poprawiając dodatkowo funkcjonowanie dróg oddechowych i układu nerwowego.

Całkowity koszt realizacji zadania 328 846,53 zł.


Najnowsze artykuły

InformacjeInwestycje i infrastruktura 11 kwietnia 2024

Kontynuacja budowy kanalizacji w Marszowicach