Gdowski Orszak Trzech Króli

InformacjeKultura 09 stycznia 2023

W Święto Objawienia Pańskiego ulice Gdowa wypełniły barwne i rozśpiewane Orszaki w których Mieszkańcy gminy Gdów wspólnie podążali do stajenki, aby oddać pokłon nowonarodzonemu Jezusowi. Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar wraz ze swoimi dworami ruszyli z trzech Parafii naszej gminy, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Hasłem tegorocznego orszaku były słowa: „Niech prowadzi nas gwiazda”.

Orszak czerwony z Europy zorganizowali parafianie z Jaroszówki wspólnie z ks. Proboszczem Krzysztofem Kóską. Orszak zielony z Azji parafianie z Niegowici, wspólnie z Proboszczem Januszem Łomzikiem, a orszak niebieski  z Afryki parafianie z Gdowa wraz z ks. Proboszczem Bogusławem Sewerynem. Wszystkie orszaki złączyły się na parkingu dolnym przy kościele w Gdowie, gdzie odbyła się inscenizacja jasełkowa poprzedzona modlitwą i wspólnym śpiewaniem kolęd.

Na zakończenie Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas podziękował organizatorom oraz wręczył nagrody w konkursie na najpiękniejszy strój Gdowskiego Orszaku Trzech Króli.

Za pomoc w organizacji wydarzenia Organizatorzy serdecznie dziękują: Proboszczom oraz Parafianom z Gdowa, Jaroszówki oraz Niegowici, Komendantowi oraz Strażakom z OSP gminy Gdów, Komendantowi oraz Policjantom z Gdowa, Pracownikom ZGK w Gdowie,  panu Piotrowi Zabdyrowi za przygotowanie nagłośnienia. Dziękujemy ks. Proboszczowi z Gdowa za organizację i prowadzenie inscenizacji jasełkowej, muzykom, Świętej Rodzinie oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego pięknego widowiska.

Dziękujemy Mieszkańcom za udział w wydarzeniu i  zapraszamy za rok.

Więcej na stronie Centrum Kultury GdówNajnowsze artykuły