Wiwat maj, trzeci maj!

InformacjeKultura 04 maja 2023

3 maja w całym kraju organizowane były obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Gdowie na uroczystość tradycyjnie zaprosił Wójt Gminy Gdów - Zbigniew Wojas.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, harcerzy, młodzieży szkolnej, reprezentantów organizacji sportowych i społecznych, a także mieszkańców. Po nabożeństwie zgromadzeni, na czele z Reprezentacyjną Orkiestrą Dętą, przemaszerowali przed Pomnik Pamięci na Rynku w Gdowie, gdzie wspólnie odśpiewano Hymn Państwowy oraz złożono wiązanki kwiatów. Wydarzenie uświetniło przemówienie Wójta Gminy Gdów - Zbigniewa Wojasa oraz Posła na Sejm RP - Władysława Kosiniaka - Kamysza, a także występ artystyczny dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gdowie oraz koncert Orkiestry Dętej. Dodatkowo uczestnicy uroczystości otrzymywali z rąk harcerzy flagi oraz biało-czerwone przypinki.

W tym roku wiązanki kwiatów przy pomniku na gdowskich plantach złożyło 30 delegacji, wśród nich: delegacja władza samorządowych na czele z wójtem Zbigniewem Wojasem, poseł na sejm RP Władysław Kosiniak-Kamysz, delegacja z miasta Malchow, którą reprezentowała zastępca burmistrza Irina Herling, delegacja Rady Gminy Gdów z przewodniczącym Tadeuszem Ciężarkiem, delegacja Rady Sołeckiej wsi Gdów z sołtysem Zbigniewem Gumułką, delegacja Radnych Powiatowych gminy Gdów, delegacje Zarządu Gminnego Związku OSP RP, przedstawiciele Komisariatu Policji w Gdowie,  seniorzy gdowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przedstawiciele Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, sportowcy z LKS Gdovia Gdów, Koło Gospodyń Wiejskich w Gdowie wspólnie z Gminnym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdowie oraz Stowarzyszeniem Gospodyń Wiejskich Gminy Gdów, Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Osób Niepełnosprawnych, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, przedstawiciele Gminnego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości,  Samorządowego Żłobka w Gdowie oraz Przedszkola Samorządowego w Gdowie. Kwiaty przy Pomniku złożyli uczniowie ze wszystkich Szkół Podstawowych w naszej Gminie, a także delegacja Zespołu Szkół w Gdowie.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.Najnowsze artykuły

InformacjeInwestycje i infrastrukturaSport 22 lipca 2024

794 000 zł dofinansowania na modernizację boisk "ORLIK" w Gdowie i Niegowici

Informacje 22 lipca 2024

KOMUNIKAT