Wspólne chwile Seniorów z Bilczyc i Pierzchowa

InformacjeKultura 05 maja 2023

„Danie Wspólnych Chwili”- Fundacji Biedronka to program polegający na organizacji cyklicznych spotkań (w okresie marzec- lipiec 2023) wokół wspólnego posiłku dla lokalnych Seniorów, którzy z powodu zdrowia lub wieku mogą być wykluczeni z życia lokalnej społeczności. W I edycji programu bierze udział 750 Kół Gospodyń Wiejskich. Z terenu Gminy Gdów do programu Fundacji Biedronka- „Danie Wspólnych Chwili” zakwalifikowały się panie z KGW: Bilczyce oraz Pierzchów.

W czwartkowe przedpołudnie, 27 kwietnia br. panie z Bilczyc zaprosiły Seniorów na spotkanie połączone z przygotowywaniem i degustacją pierogów. Spotkanie było okazją do spędzenia wspólnie czasu, rozmów i wspomnień przy kawie i cieście przygotowanym przez bilczyckie gospodynie.

Z kolei w Pierzchowie, w  niedzielne popołudnie 30 kwietnia, Koło Gospodyń Wiejskich zaprosiło lokalnych Seniorów na spotkanie, podczas którego osoby starsze wraz z paniami z KGW wspominały dawny Pierzchów. Specjalnie na tę okazję pani  Stanisława Michałek napisała wiersz, a biorący udział w spotkaniu mogli obejrzeć film z 1996 roku, który prezentował twórczość śp. Genowefy Chmielek i pani Michałek oraz zdjęcia Pierzchowa sprzed 100 lat.

Projekt „Danie Wspólnych Chwil” jest odpowiedzią na problem samotności osób starszych z małych miejscowości, zwraca również uwagę na kwestię prawidłowego żywienia. Sukces pierwszych spotkań w Bilczycach i Pierzchowie jest do organizatorek szczególnie ważny, gdyż w planach mają jeszcze po dwa spotkania z Seniorami, a sądząc po frekwencji i zainteresowaniu uczestników, kolejne będą równie udane.
Gratulujemy!Najnowsze artykuły