Sportowe sukcesy naszych uczniów

InformacjeOświataSport 21 grudnia 2022

Zbliża się koniec I semestru, a to oznacza, że  Gminny Szkolny Związek Sportowy może już podsumować sportowe osiągnięcia naszych uczniów, których w mijającym półroczu nie brakowało.

28 października w Kampusie Wielickim odbyły się powiatowe zawody w koszykówce 3x3, na których naszą Gminę reprezentowały 4 szkoły. Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiały się następująco:

  • Igrzyska dzieci dziewczęta; Szkoła Podstawowa w Marszowicach – V miejsce
  • Igrzyska dzieci chłopcy; Szkoła Podstawowa  w Gdowie – V miejsce
  • Igrzyska młodzieży szkolnej dziewczęta; Szkoła Podstawowa w Marszowicach  – V miejsce
  • Igrzyska młodzieży szkolnej chłopcy: Szkoła Podstawowa w Jaroszówce – V miejsce, Szkoła Podstawowa w Książnicach- VI miejsce

3 listopada Gminny Związek Sportowy w Gdowie zorganizował zawody w piłce nożnej halowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewczęta wyniki prezentowały się następująco:

  • Szkoła Podstawowa  Bilczyce – I miejsce,  Szkoła Podstawowa  Gdów – II miejsce, Szkoła Podstawowa  Zręczyce – III miejsce, Szkoła Podstawowa  Jaroszówka – IV miejsce, Szkoła Podstawowa  Niegowić – V miejsce.

Zwycięska drużyna również przywiozła medal za zajęcie III miejsca w zawodach powiatowych.

W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej Chłopcy zwyciężyły: 

  • Szkoła Podstawowa  Gdów – I miejsce, Szkoła Podstawowa  Marszowice – II miejsce, Szkoła Podstawowa  Winiary  - III miejsce.

Na zawodach powiatowych naszą Gminę będą reprezentować uczniowie Szkół Podstawowych z Gdowa i Bilczyc.

Kolejne sportowe wydarzenie to zmagania w gminnych zawodach w drużynowym  tenisie stołowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Najlepszą szkołą zarówno w kategorii  dziewcząt jak i  chłopców została Szkoła Podstawowa w Zręczycach. Drugie miejsce i również awans do zawodów powiatowych wywalczyły Szkoły Podstawowe z Bilczyc i Pierzchowa.

23 listopada odbyły się powiatowe zawody w drużynowym tenisie stołowym, na których naszą Gminę reprezentowały 3 szkoły. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej  w Zręczycach wywalczyły II miejsce, a ze Szkoły Podstawowej  w Pierzchowie zdobyły III miejsce. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Bilczycach zajęli IV miejsce, a ze Szkoły Podstawowej w Zręczycach – V miejsce.

Kolejny sukces na zawodach powiatowych miał miejsce 16 listopada, podczas zawodów w drużynowym turnieju szachowym. W kategorii Igrzysk dzieci II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Szczytnikach, a III  miejsce Szkoła Podstawowa w Gdowie.

28 listopada w Niepołomicach odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej, gdzie naszą Gminę reprezentowała Szkoła Podstawowa w Gdowie. W Igrzyskach Dzieci chłopcy zajęli II miejsce, natomiast dziewczęta uplasowały się tuż za podium, na IV miejscu.

5 grudnia odbyły się Igrzyska Dzieci w mini koszykówce. Najlepsze wyniki wywalczyli uczniowie ze Szkół Podstawowych z Marszowic oraz Gdowa, którzy będą nas reprezentować na szczeblu powiatowym.

12 grudnia zakończyły się zmagania w koszykówce Igrzysk Młodzieży Szkolnej. I miejsca zajęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Pierzchowie oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Jaroszówce. Szkoła Podstawowa  w Jaroszówce zajęła III miejsce w powiatowych zawodach w piłce koszykowej Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  

Oprócz informacji o udziałach w turniejach i licznych zwycięstwach, mamy jeszcze jedną wspaniałą wiadomość: Szkoła Podstawowa w Winiarach została nagrodzona statuetką za zajęcie bardzo wysokiego, VI miejsca w rywalizacji sportowej szkół podstawowych powiatu wielickiego, w ramach Igrzysk Dzieci w roku szkolnym 2019/2020 pod patronatem Starosty Wielickiego Pana Adama Kociołka. Statuetkę za pracę i wysokie wyniki wychowanków w rywalizacji sportowej otrzymała również Pani Beata Kramarska - nauczycielka wychowania fizycznego.

Cieszymy się ze sportowej reprezentacji naszej Gminy na tak wysokim poziomie oraz gratulujemy wszystkim zwycięzcom, trenerom oraz nauczycielom i życzymy kolejnych sukcesów.

Więcej informacji o sportowych osiągnięciach oraz zdjęć ze zmagań  na stronie Gminnego Szkolnego Związku Sportowego w Gdowie.

 Najnowsze artykuły