„Trzej muszkieterowie”

OświataSport 01 czerwca 2021

Miłosz Łakomy, Tymon Woźniak i Tomek Sendur to uczniowie Szkoły Podstawowej w Gdowie. Ich wspólną pasją jest gra w szachy, a w ostatnich tygodniach odnieśli swoje pierwsze, poważne sukcesy sportowe.

 

Warto dodać, że obecnie Tymon i Miłosz reprezentują nas na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.yes

W zajęciach organizowanych pod okiem trenerów z Klubu Sportowego "Szachownica" z Kłaja, jakie odbywają się w Szkole Podstawowej w Gdowie uczestnicy około 40 uczniów. Wśród nich jest co najmniej kilku, którzy szczególnie wyróżniają się swoimi umiejętnościami, a trzech z nich w ostatnich tygodniach zdobyło cenne wyróżnienia.

Na początku maja w Staniątkach odbyły się "OTWARTE MISTRZOSTWA SUBREGIONU KRAKOWSKIEGO OBSZARU METROPOLITARNEGO". W grupie najmłodszej I miejsce zajął Miłosz Łakomy. Zawodnik wygrał wszystkie partie i z wynikiem 6/6 wygrał swoją grupę wiekową. Do samego końca jego koledzy - Tomasz Sendur i Tymon Woźniak - walczyli o turniejowe podium, ale niestety zabrakło szczęścia i zajęli oni ostatecznie wysokie 6 i 7 miejsce. W tej grupie można było uzyskać normę na kategorię szachową. Miłosz Łakomy był bezkonkurencyjny i uzyskał normę na IV kategorię szachową. Tymon Woźniak i Tomasz Sendur wrócili do domów z normami na swoje upragnione V kategorie szachowe.

Z kolei w Szarowie odbył się turniej klasyfikacyjny, w którym można było uzyskać normę na V i IV kategorię szachową. Turniej wygrał reprezentant klubu Szachownica Kłaj i uczeń SP Gdów Tymon Woźniak. Tymon uzyskał 6,5 pkt na 7 możliwych i wykonał normę na IV kategorię szachową.

Obecnie w miejscowości Bystre (woj. podkarpackie) rozpoczęły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach. Małopolskę oraz Gdów reprezentuje dwóch utalentowanych juniorów - Tymon Woźniak i Miłosz Łakomy. Szachiści przez trzy dni będą rywalizować z najlepszymi zawodnikami z różnych województw o jak najwyższe miejsca. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Więcej informacji o poczynaniach Tymona, Miłosza, Tomka i innych można przeczytać na stronie www.szachownica.org.pl. Wszystko na bieżąco można śledzić także na FB Szachownica - Gmina Kłaj.Najnowsze artykuły

mGmina Gdów

Gmina Gdów w twoim smarfonie! Pobierz i bądź na bieżąco.

Pobierz w App Store Google Play