Filip Suder z Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki PRIME zdobywcą Pucharu Świata Austrian Classic w Kickboxingu!

InformacjeSport 20 marca 2023

W dniach 17-19 marca w Insbrucku (Austria) odbył się jeden z najbardziej prestiżowych zawodów w Kickboxingu - Puchar Świata Austrian Classic. Na starcie stanęli reprezentanci Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime, którzy dzielnie walczyli zarówno na matach jak i na ringu.

Najlepiej spisał się Filip Suder, który walczył w formule K1 w kategorii junior starszy do 71 kg. Zawodnik trenujący w Gdowie w ćwierćfinale pokonał zawodnika z Mołdawii natomiast w półfinale zrewanżował się za ostatnią porażkę zawodnikowi z Legii Warszawa. Wisienką na torcie była walka finałowa, którą Filip skończył w 30 sekund nokautując potężnym high Kickiem reprezentanta Ukrainy. Tym sposobem Filip Suder zdobył Puchar Świata i pas mistrzowski przywiózł do Gdowa.

Reszta reprezentantów dzielnie walczyła na matach w formułach pointfighting oraz light-contact. Było to dla nich cenne doświadczenie, każdy z zawodników pokazał się z bardzo dobrej strony, gdyż walki, które okazały się przegrane były bardzo wyrównane i często o zwycięstwie przesądzał jeden lub dwa punkty. Klub w formułach planszowych reprezentowali: Zofia Urbaniec, Dominika Niemiec, Bartosz Malczewski, Eliza Tasior oraz Wanda De Ville.

Serdecznie gratulujemy!


Nazwa

Opis


Najnowsze artykuły

mGmina Gdów

Gmina Gdów w twoim smarfonie! Pobierz i bądź na bieżąco.

Pobierz w App Store Google Play