Grad medali dla naszych sportowców!

InformacjeSport 24 kwietnia 2023

W dniach 21- 23 kwietnia w Będzinie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w Kickboxingu. O medale walczyło ośmiu reprezentantów Wielicko-Gdowskiej Szkoła Walki Prime. Zofia Urbaniec po trzech wygranych walkach została Mistrzynią Polski juniorek do 50 kg. W finale Zofia Urbaniec stoczyła siostrzany pojedynek z Dominiką Niemiec, która wcześniej również wygrała dwa pojedynki po bardzo wyrównanych walkach z mocnymi rywalkami. Dominik Kiełbowicz i Mateusz Kucharz zdobyli srebrne medale w kategoriach seniorów -69 kg oraz -74 kg.Brązowe medale zdobyli: Aleksandra Kucharz, Kinga Konieczny oraz Michał Podborski, a Dominik Kiełbowicz zajął 3 miejsce w grand championie.

Wielicko-Gdowska Szkoły Walki Prime przywiozła z Mistrzostw Polski juniorów i seniorów 1 złoty 3 srebrne oraz 3 brązowe medale, a wyjazd został dofinansowany ze środków finansowych miasta i gminy Wieliczka oraz Gminy Gdów.

Ostatni weekend 22- 23.04 2023 okazał się również owocny w medale dla podopiecznych UKS Gryf Gdów. W sobotę, 22 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Kadetów oraz Juniorów w Czchowie. Reprezentanci UKS Gryf Gdów z Mistrzostw przywieźli 11 medali:

• Kadetki gra podwójna: I miejsce- Izabela Perz/ Milena Gaj
  • Kadeci gra podwójna: III miejsce- Mateusz Pajorski/ Jakub Saletnik
  • Kadeci gra mieszana: I miejsce- Izabela Perz/Aleksander Pilch, II miejsce-Milena Gaj/ Piotr Gniadek
  • Kadetki gra pojedyncza: II miejsce- Milena Gaj, III miejsce- Izabela Perz
  • Juniorzy gra mieszana: I miejsce-  Kacper Turecki/ Zuzanna Syrda
  • Juniorzy gra podwójna: III miejsce- Kacper Turecki/ Paweł Kopacki
  • Juniorzy gra pojedyncza: III miejsce- Kacper Turecki.

22 kwietnia w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Małopolski TKKF. Maja Łakomy zajęła I miejsce, III miejsce dla Jakuba Głucha. W Mistrzostwach wzięli udział Arkadiusz Węglarz- V miejsce i Marcel Woźniak- VIII miejsce.
W niedzielę, 23 kwietnia Mikołaj Pilch i Jakub Turecki wywalczyli tytuł Drużynowych Mistrzów Małopolski Młodzików, zaś drużyna juniorów w składzie Kacper Turecki, Mateusz Kucharski i Szymon Karwasiński uplasowali się na III miejscu.

W sobotę, 22 kwietnia na Gminnej Hali Sportowej w Gdowie odbył się II turniej eliminacyjny „singielków” w ramach Kinder Joy of moving. W zawodach wzięło udział 26 zawodniczek, w tym reprezentantki Radwan Sport, które zajęły odpowiednio miejsca: III miejsce- Kornelia Ładyga, VIII miejsce- Lena Skucińska, IX miejsce- Jagoda Puchała, XIII miejsce- Helena Frys, XIV miejsce- Jadzia Radwan, XVI miejsce- Wiktoria Bojdoł, XVII miejsce- Patrycja Dobranowska, XXII miejsce- Agata Barańska, XXIII miejsce- Alina Bzdyl.