Wyróżnienia na Gali 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego

InformacjeOświataSport 30 października 2023

W piątek, 27 października 2023 roku w hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Wieliczce odbyła się wyjątkowa Gala z okazji 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego. Wydarzenie to było połączone z uroczystym podsumowaniem "Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży" za rok szkolny 2022/2023.

Gala stanowiła doskonałą okazję do wyrażenia wdzięczności wszystkim osobom zaangażowanym w promowanie sportu wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Wyróżnienia w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ministra Sportu wręczał II Wicewojewoda Małopolski – Pan Mateusz Małodziński.  Srebrny Medal Polonia Minor – Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego dla Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego wręczyli: Pani Sylwia Czeremuga – Dyrektor Sportu i Igrzysk Olimpijskich i Pan Dawid Puszko – Zastępca Dyrektora Kancelarii Zarządu Urzędu Marszałkowskiego.

Podczas uroczystości nie zabrakło słów wdzięczności dla włodarzy gmin i powiatów, którzy swoimi działaniami wspierają rozwój kultury fizycznej i sportu oraz inwestują w infrastrukturę sportową. Z tej okazji medal okolicznościowy 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego otrzymał Wójt Gminy Gdów – Pan Zbigniew Wojas.

Spotkanie stanowiło również moment, by podziękować nauczycielom wychowania fizycznego, którzy swoją postawą i zaangażowaniem przyczynili się do sukcesów swoich podopiecznych. Wśród wyróżnionych byli nauczyciele uczący w szkołach gminnych: Pani Marta Stasiak – Szkoła Podstawowa w Gdowie oraz Pan Dariusz Mulik – Szkoła Podstawowa w Jaroszówce.

Składamy wyrazy uznania wyróżnionym. Dzieciom i Młodzieży serdecznie gratulujemy osiąganych wyników sportowych oraz życzymy dalszych sportowych sukcesów w sporcie szkolnym, jak również na arenach sportowych w Polsce i na świecie.

zdjęcia: archiwum własne, MSZS KrakówNajnowsze artykuły

InformacjeOświataInwestycje i infrastruktura 17 lipca 2024

Podglądamy rozbudowę Szkoły Podstawowej w Bilczycach