Zawody F1N o Puchar Wójta Gminy Gdów

InformacjeSport 27 lutego 2023

W sobotę, 25 lutego br. na Gminnej Hali Sportowej w Gdowie odbyły się po raz drugi zawody, zaliczane do Pucharu Polski, latających modeli szybowców.

W rywalizacji wzięło udział 50 zawodników w 5 kategoriach (junior F1N/M, młodzik F1N/M,  junior F1N, senior oraz młodziczka). W kategorii Młodziczka najlepsza okazała się Oliwia Szturgulewska z Suwałk. W kategorii Młodzik F1N/M I miejsce zdobył Patryk Zalewski z Wieliszewa, za drugie miejsce nagrodzono Krzysztofa Maruszewskiego z Wieliszewa, a na najniższym stopniu podium w tej kategorii stanął Tomasz Michna z Rembertowa.

Piotr Stasiulewicz, Michał Kuchta oraz Wojciech Stasiulewicz stanęli na podium w kategorii Junior F1N/M, a w kategorii Juniorskiej F1N nagrodzeni zostali Barbara Durkalec z Gliwic, Oliwia Danilewicz oraz Jarosław Richter. Wśród seniorów najlepszy okazał się Sławomir Truchan z OSiR Suwałki, który otrzymał przechodni puchar z rąk Wójta Gminy Gdów, na drugim stopniu podium znalazł się Bartosz Nyk z Aeroklubu Warszawskiego, a trzecie miejsce zajął Grzegorz Pukowiec z gliwickiego SML.

Najlepszych zawodników nagrodził Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas oraz Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie Wioleta Chmiela. Gratulujemy!

Organizatorzy: Klub Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego, Aeroklub Polski, Centrum Kultury w Gdowie i Gmina Gdów.