Gdowski Orszak Trzech Króli

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców, społeczności szkolne, grupy kolędnicze,  organizacje społeczne oraz wolontariuszy chcących włączyć się w przygotowanie Orszaku na Gdowski Orszak Trzech Króli - "Niechaj prowadzi nas gwiazda!" w piątek 6 stycznia 2023 r.

6 stycznia w kierunku stajenki z Świętą Rodziną podążać będą 3 orszaki.

  • Orszak Afrykański króla Baltazara zbierze się o godzinie 14:15 na parkingu obok Szkoły Muzycznej w Gdowie (dawnej szkoły podstawowej, ulica Myślenicka 2). Po otrzymaniu koron, flag, balonów i śpiewników, uczestnicy wyruszą ulicą Myślenicką i Łapanowską.
  • Orszak Azjatycki króla Melchiora zbierze się o godzinie 14:15 na parkingu za budynkiem remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdowie (ulica Bocheńska 1155). Po otrzymaniu koron, flag, balonów i śpiewników, uczestnicy przemaszerują ulicą Bocheńską i Łapanowską.
  • Orszak Europejski króla Kacpra podobnie jak w ubiegłym roku zbierze się na placu targowym w Gdowie (Targowisko „Mój Rynek”) o godzinie 14:15. Po otrzymaniu koron, flag, balonów i śpiewników wyruszy w kierunku stajenki ulicami Targową, Łapanowską i Młyńską.

Celem podróży Orszaków będzie dotarcie do stajenki Jezusa, która zostanie ustawiona na scenie na parkingu dolnym przy kościele w Gdowie. Tam poszczególne orszaki zostaną powitane około godziny 14.50, oddadzą pokłon nowonarodzonemu dzieciątku Jezus, a następnie, o godzinie 15:00, odbędzie się inscenizacja jasełkowa.

Organizatorzy: Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, Parafia Narodzenia NMP w Gdowie, Parafia Wniebowzięcia NMP w Niegowici oraz Parafia Matki Boskiej Fatimskiej w Jaroszówce

Szczegóły na www.ck.gdow.pl
 

Gdowski Orszak Trzech Króli