Akcja „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!” w Gdowie !

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego serdecznie zaprasza na akcję informacyjno- edukacyjną „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!”.

Akcja skierowana jest do wszystkich osób powyżej 60 roku życia, ze szczególnym uwzględnieniem rowerzystów, pieszych oraz kierowców. Celem inicjatywy jest zwiększenie świadomości seniorów o potencjalnych zagrożeniach na drodze, a tym samym zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych i rannych na drodze. Akcja polega na edukacji dotyczącej przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drogach, a także uświadamianiu, jak zmiany fizjologiczne związane z wiekiem mogą wpływać na bezpieczeństwo na drodze.

Prelekcje odbywają się we wszystkich 16 województwach, a jedną z lokalizacji w województwie małopolskim jest Gdów.

Spotkanie w naszej gminie odbędzie się 29 września br. w Centrum Kultury w Gdowie (ul. Krakowska 398) w godzinach 11:00-14:00.

Organizatorzy i partnerzy akcji: Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Policja, Żandarmeria Wojskowa.

W programie wydarzenia:

  • Spotkanie z ekspertem bezpieczeństwa ruchu drogowego, który porozmawia z seniorami na temat najczęstszych niebezpieczeństw występujących na drodze;
  • Spotkanie z policjantem, który na podstawie konkretnych miejsc i wydarzeń, wskaże seniorom bezpieczne rozwiązania;
  • Bezpłatny warsztat rowerowy – Seniorzy, którzy na spotkanie przyjadą swoim rowerem, będą mogli bezpłatnie skontrolować jego podstawowe elementy w serwisie rowerowym. Bezpłatnie doposażymy te rowery w obowiązkowe oświetlenie.
  • Symulator bezpiecznej jazdy – Seniorzy, którzy na co dzień kierują autem, będą mogli bezpłatnie skorzystać z symulatora jazdy. Nasz instruktor sprawdzi jak jeżdżą, z czym mają problem i podpowie najlepsze rozwiązania.

Przewidziano nagrody i upominki dla Seniorów.

Do wydarzenia włączy się również funkcjonująca na naszym terenie – Gminna Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Gdowie.

Zapraszamy serdecznie w imieniu organizatorów.

Akcja „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!” w Gdowie !