Wycieczka edukacyjna

InformacjeOświata 09 maja 2022

Referat Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Gdów oraz Zakład Gospodarki Komunalnej w Gdowie Sp. z o.o. zorganizował w ostatnich dniach wycieczkę edukacyjną dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niegowici (klasa I i III) mającą na celu między innymi kontynuację akcji „Nie lej wody… niepotrzebnie”.

Uczniowie  mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca urządzeń w Stacji Uzdatniania Wody w Cichawie i Gdowie, w jaki sposób woda przepływa do domów mieszkańców gminy Gdów oraz w jaki sposób się ją magazynuje i jakie są sposoby na jej oszczędzanie. W ramach akcji oszczędzania wody został  ogłoszony konkurs na prace plastyczne, który potrwa do 31 maja 2022 roku.

Dzieci zapoznały się również z pracą urządzeń na oczyszczalni ścieków w Gdowie, poznały proces oczyszczania ścieków i odwiedziły Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gdowie, gdzie dowiedziały się jak prawidłowo segregować odpady i które z nich można wyrzucać bezpośrednio do koszy w swoich domach, a jakie  powinno się przywozić na PSZOK i umieszczać w specjalnie oznaczonych pojemnikach (np. baterie, świetlówki, leki, itp.). Następnie został przeprowadzony konkurs wiedzy o segregowaniu odpadów, a na osoby udzielające poprawnych odpowiedzi czekały drobne nagrody.

Wizyta na PSZOK-u zakończyła się wspólnym zdjęciem na wadze,na której na co dzień ważą się samochody zbierające odpady komunalne z terenu Gminy Gdów.

Dodatkową atrakcją było wspólne pieczenie kiełbasek na gdowskim Zarabiu.Najnowsze artykuły

InformacjeInwestycje i infrastrukturaSport 22 lipca 2024

794 000 zł dofinansowania na modernizację boisk "ORLIK" w Gdowie i Niegowici

Informacje 22 lipca 2024

KOMUNIKAT