• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Thursday, 2 May 2019 r., Kultura

  „Chcesz całować, pocałujże!”

  W niedzielę 3 lutego licznie zgromadzona publiczność w Centrum Kultury w Gdowie mogła usłyszeć niecodzienny koncert w wykonaniu chóru „Tutte le Corde” zatytułowany „Chcesz całować, pocałujże!”.

  Koncert powstał w ramach projektu Miłek 2018, do którego gdowski chór został zaproszony przez Wojciecha Kucharskiego - Prezesa Fundacji „Maestro” z Krakowa.

  Na początku Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie przywitała zaproszonych gości, a następnie zaprosiła na muzyczno-teatralne widowisko na ludową nutę. Podczas występu publiczność usłyszała cykl pieśni skomponowanych przez Henryka Miłka w oparciu o ludowe melodie zatytułowane „Z polskich chat i pól”. Chór „Tutte le Corde” pod dyrekcją pani Elżbiety Gawryszewskiej po raz kolejny zaskoczył nie tylko wokalnymi, ale także aktorskimi umiejętnościami, porywając nas przez historię życia dawnej wsi od zalotów, wojny, karczmy do wiejskiego wesela na zakończenie. W wykonaniu chóru można było usłyszeć takie przyśpiewki jak: „Hop, ha! Tari jara, „Mój Grzegorzu miły”, Pije Kuba do Jakuba czy „A ja sobie podrygom z Kowalową Jadwigą”. Podczas występu o życiu i twórczości Henryka Miłka opowiadał pan Wojciech Kucharski. Szczególnie serdecznie gdowska publiczność przyjęła solistów, którzy gościnnie występowali na scenie CK -  Marcina Korbuta (bas) i Pawła Rzeźnika (tenor). Warto również wspomnieć, że Koncert pieśni ludowych Henryka Miłka zabrzmiał z udziałem chóru „Tutte le Corde” po raz pierwszy w auli politechniki świętokrzyskiej w Kielcach 27 października roku ubiegłego.

  Centrum Kultury w Gdowie

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05