• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Friday, 11 May 2018 r.

  Gmina Gdów w 100-lecie Niepodległości

  Setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości świętować będziemy już w najbliższy weekend. W sobotę zapraszamy na koncert oraz projekcję filmu „Kamienie na szaniec”, zaś w niedzielę zachęcamy do udziału w oficjalnych uroczystościach, podczas których zostanie odsłonięta tablica upamiętniającą poległych na frontach I wojny światowej.

  Szczegóły na plakatach.

  Ponadto, obchody związane z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości odbędą się w placówkach oświatowych. Do udziału zapraszają m.in. uczniowie z Książnic i Pierzchowa.

  KSIĄŻNICE
  Obchody rozpoczną się już 7 listopada 2018 r. (środa) otwarciem wystawy udostępnionej przez stowarzyszenie Bochniaków, autorstwa pana Stanisława Mroza pt. „Na legionowym szlaku”. Wystawę będą mogli obejrzeć wszyscy uczniowie szkoły, a jej tematyka zostanie poruszona na lekcjach historii i godzinach wychowawczych w klasach. Ponadto, by umożliwić jak najszerszemu gronu odbiorców obejrzenie wystawy informujemy, że w dniach 8.11, 13.11 i 14.11 będzie możliwość obejrzenia wystawy przez rodziców naszych uczniów oraz mieszkańców Książnic. W tych dniach przed lekcjami oraz chwilę po lekcjach wystawa będzie udostępniona dla zwiedzających. Szczegółowy harmonogram i godziny otwarcia będą podane w informacji przed wejściem na salę widowiskową szkoły w dniu otwarcia wystawy (tj. 7.11 – środa). Główne uroczystości szkolne związane ze stuleciem odzyskania niepodległości odbędą się w dniu 9 listopada o godz. 11.00 na sali widowiskowej. Uroczysty apel szkolny rozpocznie się koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego. W trakcie koncertu o godz. 11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji „Rekord dla niepodległej” włączymy się całą społecznością szkolną  do wspólnego odśpiewania 4-ro zwrotkowego „Mazurka Dąbrowskiego”. W akcji tej będą brać udział przedszkola, szkoły i inne placówki oświatowe z kraju i ze świata (#RekordDlaNiepodległej). Po koncercie zaplanowano prelekcję dla klas 0 - III przygotowaną przez nauczycielkę historii pt. „Spotkanie z historią na żywo”. Celem spotkania będzie zaprezentowanie pamiątek związanych z odzyskaniem niepodległości (m. in. zdjęcia, monety z tamtego okresu, przedmioty codziennego użytku i in.). Równocześnie ze spotkaniem dla młodszych odbędzie się także wykład z historii dla uczniów klas starszych (IV – VIII) poprowadzony przez autora prezentowanej w szkole wystawy. Obchody 100lecia odzyskania niepodległości zorganizowane w Szkole Podstawowej w Książnicach zakończą się zamknięciem wystawy w dniu 14.11. W tym dniu na godz. 11.00 zaplanowane jest spotkanie z p. Władysławem Wiśniowskim, mieszkańcem Książnic, który opowie uczniom historie własne oraz zasłyszane związane z Książnicami. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do świętowania z nami tej szczególnej rocznicy.

  PIERZCHÓW
  Społeczność Szkoły Podstawowej im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Pierzchowie serdecznie zaprasza na patriotyczną wieczornicę z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbędzie się 09.11.2018r. (piątek) o godz. 17:30 w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Pierzchowie.

  W programie:
  - montaż słowno-muzyczny „Kocham cię Polsko!” w wykonaniu uczniów,
  - występ Koła Gospodyń Wiejskich z Pierzchowa,
  - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05