• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Friday, 14 September 2018 r., Informacje

  Kolejny rok akademicki rozpoczęty

  We wrześniu nie tylko uczniowie wrócili do szkolnych ław. Kolejny rok zajęć rozpoczęli też seniorzy z UTW w Gdowie i Czyżowie. Na uczestników czeka mnóstwo interesujących wykładów, ciekawych spotkań tematycznych oraz zajęć artystycznych, językowych, ruchowych…

  W tym roku Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, pod patronatem której działa UTW, pozyskała fundusze na rozszerzenie dotychczasowej działalności na rzecz seniorów. Projekt pn. „Akademia aktywności społecznej w ramach Gdowskiego UTW” otrzymał12 000zł. dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert. Dzięki temu seniorzy skupieni wokół Uczelni w Gdowie i jej filii w Czyżowie mają możliwość kontynuacji udziału w zajęciach seminaryjnych, artystycznych, folklorystycznych, wyjazdach edukacyjnych… Ponadto, seniorzy zaproszą mieszkańców do udziału w otartych konferencjach historycznych związanych z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości.

  Oprócz stacjonarnych zajęć zaproponowanych w harmonogramie na seniorów czekają też wyjazdy. Już w przyszłym tygodniu studenci wezmą udział w Ogólnopolskich Senioraliach w Krakowie. W programie wydarzenia m.in. pochód seniorów, która przejdzie ulicami miasta z Rynku Głównego do kina Kijów Centrum. W kinie seniorzy będą mogli skorzystać m.in. z bezpłatnych badań lekarskich i wykładów z zakresu zdrowia, ekonomii, prawa, bezpieczeństwa oraz aktywizacji społecznej w lokalnych środowiskach. Zwieńczeniem wydarzenia będzie międzypokoleniowa potańcówka.

  Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach UTW zapraszamy do kontaktu – tel. 501 225 365 (kierownik UTW).

  Gdowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działa na podstawie porozumienia o współpracy zawartego we wrześniu 2012r. pomiędzy Gminą Gdów, Politechniką Krakowską im. Tadeusza Kościuszki, Fundacją Osób Niepełnosprawnych w Podolanach oraz Centrum Kultury w Gdowie. W skład Rady Programowej gdowskiej uczelni wchodzą: prof. dr hab. inż. Jan Kazior (Rektor Politechniki Krakowskiej), prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak (były rektor Politechniki Krakowskiej), dr hab. arch. inż. Andrzej Białkiewicz, inż. Jacek Przędzik oraz mgr Edyta Trojańska-Urbanik.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05