• Witamy na stronie gminy Gdów

    Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
    Dowiedz się więcej o naszej gminie.
  • SMSowy System Ostrzegania

    Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
  • Dla turysty

    Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
  • Panoramy 3D

    Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
  • Mistrzowska gmina

    Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

  • Monday, 11 September 2017 r., Informacje

    Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wieliczce informuje…

    Od 1 stycznia 2018 roku wchodzi w życie nowy zapis ustawy o podatku od towarów i usług obligujący wszystkich podatników składających deklaracje VAT do składania ich wyłącznie w formie elektronicznej poprzez system E-Deklaracje oraz prowadzenia ewidencji VAT za pomocą programów komputerowych.

    Obowiązki te powiązane są z obowiązkiem przesyłania przez wszystkich podatników VAT 01.01.2018 r. Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). W związku z powyższym Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wieliczce zwraca się z prośbą o sprawdzenie i zaktualizowanie danych kontaktowych firm Państwa klientów, w szczególności ich adresów e-mail oraz telefonów komórkowych.

    Zgłoszenie adresu e-mail (ewentualnie nr telefonu komórkowego) ułatwi kontakt z przedsiębiorcą jeśli w przesłanym pliku JPK_VAT wystąpią niezgodności – przedsiębiorca otrzyma wówczas powiadomienie bezpośrednio z poziomu Ministerstwa Finansów w postaci:
    - e-mail z adresu jpk.analizy@ds.mofnet.gov.pl - na adres elektroniczny lub
    - wiadomości tekstowej SMS - na numer telefonu komórkowego.

    Pozwoli to na szybkie sprawdzenie i ewentualne skorygowanie rozbieżności między plikiem JPK, deklaracją VAT czy informacją VAT-UE bez wszczynania przez urząd skarbowy czynności sprawdzających lub kontrolnych.

    Dane kontaktowe należy aktualizować na wnioskach CEIDG-1 bądź na właściwych formularzach: NIP-8, NIP-2 lub NIP-7.

    Wszelkich potrzebnych informacji udzielają pracownicy tut. Urzędu lub znajdą je Państwo pod adresem www.jpk.mf.gov.pl

    Jednocześnie Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wieliczce informuje, że zostanie przeprowadzona akcja informacyjno-szkoleniowa „WTORKI Z JPK”. Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek listopada 2017 r., w siedzibie Urzędu, w sali 300, w datach i godzinach:
    - 07.11.2017 r. - 10.00
    - 14.11.2017 r. - 13.00
    - 21.11.2017 r. - 10.00
    - 28.11.2017 r. - 13.00

    Podstawa prawna: art. 109 ust. 8a w związku z art. 99 ust.11b ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. (Dz.U. z 2017 poz 1221 z p.zm.).

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05