• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Sunday, 9 August 2015 r., Kultura

  O twórczości Jacka Kaczmarskiego…

  Młodzież gimnazjalna z Gdowa i Niegowici uczestniczyła w konferencji poświęconej twórczości Jacka Kaczmarskiego – artysty, który powszechnie uważany jest za najważniejszego barda w historii Polski.

  Wybuch Solidarności w 1980 roku rozpoczął wielką karierę Jacka Kaczmarskiego. W swojej twórczości artysta nawiązywał do wydarzeń i w historii Polski, i w historii powszechnej. Pisał i śpiewał, odnosząc się do wydarzeń biblijnych, opisywał postacie historyczne i ich dzieła. Stworzył kilkaset utworów, w większości w formie pieśni i piosenek. „Mury”, „Sen Katarzyny II” czy „Naszą Klasę” wyśpiewywało przez ostatnie 35 lat tysiące gardeł na tysiącach mniejszych i większych imprez.

   Prelegentami konferencji zorganizowanej w Centrum Kultury w Gdowie pn. KACZMARSKI UNDERGROUND JUNIOR były: Iwona Grabska-Gradzińska - współautorka książki o ekfrazach artysty oraz Barbara Szumowska z Muzeum Narodowego w Krakowie (w zbiorach Muzeum znajduje się kilka obrazów, do których Jacek Kaczmarski napisał ekfrazy).

   

  Konferencji towarzyszyło także wręczenie nagród laureatom konkursu „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim”, a gościem honorowym wydarzenia był Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05